küzdősport

2021.10.04. 14:34

Kabai és nádudvari résztvevője is lesz a kick-box Európa-bajnokságnak

Október első hétvégéjén rendezte meg a Magyar Kick-box Szakszövetség az utánpótláskorúak országos bajnokságát.

Fotó: Rácz Kickboxing Team

A versenyre több mint 300 nevezés érkezett, a magyar bajnokságon 6 fő hajdúsági sportoló 13 kategóriában képviselte a Rácz Kickboxing Team Sportegyesületet. A népes mezőnyben egytől egyig kiélezett küzdelmek zajlottak a súlycsoportokban, ami érthető volt, hiszen ezen a megmérettetésen dőlt el, hogy ki lehet ott a novemberben Montenegróban megrendezésre kerülő W.A.K.O. Európa-bajnokságon – olvasható a Rácz Kickboxing Team Sportegyesület közleményében.

Nagy Tamás, Darányi Csenge, Erdei Benjámin, Posta Bence, Korcsok Nikolett, Rácz Krisztián, Szabó Balázs és Rácz Lajos | Fotó: Rácz Kickboxing Team

A fiúk és lányok ennek tudatában léptek küzdőtérre, mindenki a tudásának megfelelően teljesített.

Összességében a csapat 3 első és 9 harmadik helyezést szerzett. Korcsok Nikolett kétszeres magyar bajnok lett így két szabályrendszerben light contactban és kick-lightban is képviselheti hazánkat az Európa-bajnokságon, míg Nagy Tamás ringben full-contact szabályrendszerben szerzett jogot az indulásra.

Erdei Benjámin az OB egyik legnépesebb súlycsoportjában rendkívül érett, okos bunyóval szerzett bronzérmet. Darányi Csenge, Posta Bence és Szabó Balázs harmadik helyezései is szépen csillognak.

A két fiatal fiúnak ez volt az első magyar bajnoksága, ahol versenyeztek. Így talán még fényesebbek azok az érmek számukra.

A verseny bírói karát az egyesület elnöke Rácz Lajos erősítette.

A kabai és nádudvari versenyzők felkészítését Rácz Krisztián végezte.

Eredmények

Posta Bence cadet I. – 32 kg light contact és kick-light III. Hely

Szabó Balázs cadet I. – 47kg light contact és kick-light III. Hely

Darányi Csenge junior – 65 kg light contact és kick-light III. Hely

Erdei Benjámin junior – 63kg light contact III. Hely

Nagy Tamás junior – 54 kg full contact I. Hely, – 57 kg light contact és kick-light III. Hely

Korcsok Nikolett junior – 70 kg light contact és kick-light I. Hely (kétszeres magyar bajnok)