futsal

2021.02.03. 16:16

Hatalmas lépést tettek a magyarok az Európa-bajnokság felé

Egy rendkívül kiélezett mérkőzésen sikerült nyernie az öt Mezei-Vill futsalost is soraiban tudó magyar válogatottnak.

20191203 Veszprém Magyarország - Oroszország válogatott felkészülési futsal mérkőzés a Március 15. Sportcsarnokban A képen: Abramovics, Szergej (14 - fehér mezben) Dávid Richárd (2 - piros mezben) Miklós Tamás (14 - piros mezben) Horváth Norbert (4 - piros mezben) Bagirov, Arcer (13 - fehér mezben) Fotó: Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Fotó: MW-archív

A férfi futsal Európa-bajnokság selejtezőjének csoportkörébe Magyarország Fehéroroszországot fogadta Budapesten, a Sterbinszky Amália csarnokban. Turzó József szövetségi kapitány előzetesen elmondta, hogy erős csapata van a belaruszoknak, de kellően felkészültek a mieink a győzelem megszerzéséhez.

4-es számú mezben Horváth Norbert látható, aki a szerdai meccsen is részt vett | Fotó: MW-archív

A találkozó az elejétől kezdve gyors és lendületes játékot hozott, mind a két fél igyekezett magasan letámadni ellenfelét. Ez kevésbé ízlett a vendégeknek, több hibát is elkövettek. Az ötödik percben Alasztics nagyon jól vette észre az elöl helyezkedő Ráblt, aki lefordult védőjéről és rendkívül okosan pöckölte át a kimozduló kapus fölött. 1–0. A vezetés megszerzése után kintebb tudtak jönni a fehéroroszok, többet volt náluk a labda, viszont igazán komoly helyzeteket nem nagyon tudtak kialakítani. A játékrész felénél Turzó József kért időt, és azt kérte fiaitól, hogy ne kapkodjanak és járassák többet a labdát. A szünetig a gólszerző Rábl előtt adódott még egy nagy lehetőség, de a kapufáról sajnos kifele jött a játékszer.

A második félidőt is hasonló intenzitással kezdte a két együttes, mint ahogyan az elsőt. A vendég gárda a korábbiakhoz képest próbált még nagyobb fordulaton pörögni, ennek eredményeként Asztalaicsnak két nagy védést is be kellett mutatnia. A belarusz nyomás aztán a 27. percben érett góllá, Silivonchik maradt üresen a magyar hatoson belül, aki a kivetődő Asztalics mellett laposan a hálóba lőtt. 1–1. Az egyenlítést követően továbbra is nyomtak a vendégek, azonban a 30. minutumban egy villámgyors kontra végén Dróth szöktette Pált, aki gyönyörűen kilőtte a jobb felső sarkot. 2–1. A találkozó vége felé közeledve állandósult Fehéroroszország labdabirtoklási fölénye, viszont az eladott labdáikból tudtak ígéretes kontrákat vezetni a hazai futsalosok. A belarusz együttes az idő múlásával egyre idegesebbnek tűnt, ami sorozatos reklamálásban és elhibázott passzokban mutatkozott meg. Ellenfelünk az utolsó két percre lehozta kapusát és úgy gyakorolt még nagyobb nyomást a hazai kapura. A magyar csapat –, ahogy az egész találkozón végig – hősiesen védekezett, rengeteg lövést blokkoltak a mieink. Ennek is köszönhetően meg tudták tartani az előnyt Turzó József tanítványai, és egy nagyon nehéz mérkőzésen 2–1-re legyőzték a fehérorosz válogatottat.