2019.09.09. 08:47

A legjobb 32 között zárt Tóth Kristóf az Eb-n

A vereség ellenére sem lehet panasz a debreceni tollasozó játékára.

Fotó: Napló-archív

A gnieznói U17-es kontinensviadalon a harmadik helyen kiemelt dán tollaslabdázóval már nem bírt a DSC-SI tehetsége. Tóth Kristóf egyéniben a 64 közé kerülésért a skót Lewis Hart ellen két játszmában győzött (21–17, 21–15), majd a következő körben a walesi Archie Bult sem tudta megszorongatni (21–14, 21–12).

A 32 között nem volt szerencséje a sorsolással, hiszen az Eb egyik favoritjával, a harmadikként rangsorolt Mads Juel Møllerrel meccselt. Az első szettben Kristóf 2–1-es vezetésénél zsinórban öt dán pont érkezett (2–6). A különbség állandósult, majd 14–20-nál három játszmalabdát is hárított a DSC-SI kiválósága, de a negyediket már nem hibázta el a skandináv klasszis. A második szettben 4–4 után minden összejött Møllernek, és 21–9-cel fejezte be a meccset, de Tóth Kristóf játékára ennek ellenére nem lehetett panasz.