Elismerés

2024.02.15. 19:08

Debreceni fotóst is díjaztak a 42. Magyar Sajtófotó Pályázaton

A MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya által meghirdetett pályázat legjobb munkáiból az ország több városában látható kiállítás nyílik és évkönyv is megjelenik.

Purger Tamás és Czeglédi Zsolt

Forrás: MTI/Bruzák Noémi

Kihirdették a 42. Magyar Sajtófotó Pályázat díjazottjait csütörtökön. Az MTI/MTVA fotóriportereit több kategóriában is elismerték, köztük a Hajdú-bihari Napló egykori fotóriportere, Czeglédi Zsolt is díjat érdemelt – olvasható az MTI közlésében.

A nyertes képek a mai magyar valóságot adják vissza. Vannak nagyon szép képek, ugyanakkor a valóságos helyzetet is ábrázolják

– mondta Bánkuti András, a MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya elnöke a csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.

A pályázatra ebben az évben 250 fotográfus 2470 pályaművel, összesen 6801 képpel nevezett. Mint elhangzott, az anyagból április 11-től a budapesti Capa Központban nyílik kiállítás, ezen a díjazott munkákon felül további, magas színvonalú pályaműveket is bemutatnak. A zsűri elnöke idén Szlukovényi Tamás volt, a testület tagjai Stéphane Arnaud, Adrian Evans, Bócsi Krisztián és Szabó Bernadett voltak.

Az MTI/MTVA fotóriportereit több kategóriában is díjazták. Vasvári Tamás a Természet és tudomány (egyedi) kategória első díját nyerte el, a debreceni Czeglédi Zsolt, a Hajdú-bihari Napló egykori fotóriportere a Sport (egyedi) kategória második és harmadik díját kapta meg.

A Gyalogló hős a hősök előtt című fotója második díjat nyert a sport egyedi kategóriában a 42. Magyar Sajtófotó Pályázaton
Forrás: Czeglédi Zsolt
A debreceni fotóriporter Bukás és a győztes című fotója harmadik díjat nyert a sport egyedi kategóriában a 42. Magyar Sajtófotó Pályázaton

A díjazottak teljes névsora, valamint képeik ITT érhetők el.

Hozzátették, a pályázat két nagydíjának (MÚOSZ Nagydíj, André Kertész-nagydíj) nyerteseit április 11-én hozzák nyilvánosságra, a 42. Magyar Sajtófotó Kiállítás megnyitóján. A MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya által meghirdetett pályázat legjobb munkáiból az ország több városában látható kiállítás nyílik és évkönyv is megjelenik.