Helyi közélet

2017.02.14. 11:19

Példaértékű a debreceni gyógyszerészképzés

Debrecen - A piacképes diplomával akár toxikológusként is el lehet helyezkedni.

Debrecen - A piacképes diplomával akár toxikológusként is el lehet helyezkedni.

A legújabb biotechnológiai úton előállított gyógyszereket is megismerhetik azok a gyógyszerész szakos hallgatók, akik szeptembertől a Debreceni Egyetemen tanulnak.

Komplex képzési rendszerének és a gyógyszeriparral való példamutató együttműködésének köszönhetőn a hazai gyógyszerészet minden területére felkészült szakembereket képeznek a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. A gyógyszerész szakon végzett hallgatók már friss diplomásként hazai, sőt nemzetközi szinten is keresettek, és igen széles körű elhelyezkedési lehetőségekkel rendelkeznek – mutat rá közleményében az egyetem.

Egyedülálló kapcsolat

– A hallgatók majd’ hetven százaléka a diploma megszerzését követően gyógyszertárakban kezd el dolgozni, csaknem tíz százalékuk pedig a gyógyszeriparban. Mások kórház-klinikai szakgyógyszerészként, hatósági szakértőként vagy klinikai gyógyszervizsgálati központokban építik karrierjüket. Ugyanakkor ezzel a szaktudással akár nemzetközileg elismert kábítószer-szakértőként vagy toxikológusként is sikeressé lehet válni, erre van is példa a hazai gyógyszerészetben – tájékoztat az elhelyezkedési esélyekről Vecsernyés Miklós, a kar dékánja.

Az intézmény speciális versenyelőnyt kínál a hallgatóknak. Magyarországon és Közép-Európában is egyedülállónak mondható a kar és a TEVA Gyógyszergyár Zrt. kapcsolata: az egyetem és a gyár 2012-ben kihelyezett tanszéket hozott létre. A képzési színvonal minőségének további emelése érdekében egy, már meglévő franciaországi együttműködés továbbfejlesztését is tervezik. Ennek keretében a gyógyszerészhallgatók a biotechnológia, a gyógyszerészet és a kozmetológia területén is kimagasló eredményeket elérő, a Tours városában lévő Group IMT intézetben szerezhetnének szakmai tapasztalatot.

A Gyógyszerésztudományi Kar gyakorlatközpontú képzését egy saját erőből létrehozott tanlabor is segíti, amely gyártási engedéllyel is rendelkezik.

A 2017/2018-as tanévben számos újdonság várja a diákokat. Az innováció jegyében már a biotechnológiáról és a biológiai gyógyszerek előállítási módszeréről is tanulhatnak.

A képzésben szintén újdonságként kiemelt szerepet kap a betegekkel való bánásmód és a farmakovigilancia, vagyis a gyógyszerek mellékhatásainak figyelése, nyomon követése is.

HBN

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában