Helyi gazdaság

2024.04.10. 20:31

Programsorozat indult a hajdú-bihari vállalkozások fejlesztésére

A most meghirdetett Sesztina Vállalkozói Program a Debrecenen kívüli cégek tulajdonosai számára adhat fontos kapaszkodókat.

Haon.hu

Miklóssy Ferenc, a HBKIK elnöke és Pajna Zoltán, Hajdú-Bihar Vármegye Önkormányzatának elnöke a szerdai tájékoztatón

Forrás: bkik.hu

A Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával programsorozatot indít a vállalkozások növekedésének és fejlődésének elősegítése érdekében – olvasható a kamara honlapján. Mint írták, a vállalkozásfejlesztési program keretében számos aktuális témakörben szakmai fórumokat, konzultációkat, képzéseket szerveznek, nemzetközi vásárokon, kiállításokon való részvételt biztosítanak, új üzleti közösséget hoznak létre a vármegyében működő cégek részére, szoros együttműködésben a Hajdú-Bihar Vármegyei Önkormányzattal és a vármegye településeivel. 

A vállalkozásfejlesztési program részleteiről tartott sajtótájékoztatót a kamarai székházban április 10-én Miklóssy Ferenc, a HBKIK elnöke és Pajna Zoltán, Hajdú-Bihar Vármegye Önkormányzatának elnöke.

Muszáj egy életen át tanulni

A közlemény szerint Miklóssy Ferenc, a HBKIK elnöke az eseményen az összefogás fontossága kapcsán azt emelte ki, hogy a digitális technológiák, a mesterséges intelligencia korában a vállalkozás nem merülhet ki abban, hogy valaki kiváltja a vállalkozói igazolványt, az egy életen át tartó tanulás egész egyszerűen nem spórolható meg. Nagy kihívás a nemzeti tulajdonban lévő kis- és közepes vállalkozásokat egyre inkább felhozni arra a szintre, hogy versenyképesek legyenek, növeljék a tudásalapú tevékenységüket, ráadásul úgy, hogy fizetniük sem kell a tudásanyagért.

A program egyik legjelentősebb eleme a Debrecenen kívüli székhellyel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások tulajdonosai/vezetői számára indított Sesztina Vállalkozói Program. A programban négy, egynapos rendezvényt tartanak 2024. április 12. és június 14. között Hajdúböszörményben és Hajdúszoboszlón. A vállalkozások részéről tapasztalt nagy érdeklődés miatt a debreceni kkv-k számára is lehetővé tettük a programon való részvételt, számukra már április 10-én elindult a workshop.

A teljes rendezvénysorozaton történő részvétel során olyan készségeket (soft skilleket) sajátíthatnak el a vállalkozások vezetői, melyek jelentős mértékben hozzájárulnak a vállalkozások fenntartható működéséhez és a cégvezetők személyes fejlődéséhez egyaránt. A szakmai napok keretében végzett közös munka biztosítja a csoportos tanulás, a tapasztalatcsere, a tanácsadás, a hálózati működés, az üzleti fejlődés és kapcsolatépítés eredményességét. A programban való részvétel ingyenes.

Az exportra is fókuszálnak

Pajna Zoltán, Hajdú-Bihar Vármegye Önkormányzatának elnöke néhány beszédes számadattal támasztotta alá a most induló program(ok) létjogosultságát.

522 ezren élünk a vármegyénkben, ahol 105 ezer 940 vállalkozást tartanak nyilván. Minél többükkel keressük azokat a kapcsolatokat, hogy miként tudunk a gazdaságfejlesztés terén közös erővel mindinkább előbbre jutni. Az elmúlt tíz évben a 180 napon túli álláskeresők száma több mint a felére csökkent. Ez arra utal, hogy a hajdú-bihari vállalkozások jól hasznosítják a rendelkezésre álló munkaerő-tartalékot

– fogalmazott.

A nemzetközi kiállításokon való részvétel biztosításával a Hajdú-Bihar vármegyei kis- és középvállalkozások külpiaci értékesítésének elősegítése, a kkv-k magyar exportban jelenleg alacsony részarányának növelése a cél. A tapasztalatokkal már rendelkező vállalkozások számára az export további bővítéséhez és az új piacokon való megjelenéshez szükséges segítség nyújtása. Az új üzleti közösségek életre hívásával a kamara célja szintén a vállalkozások versenyképességének fejlesztése. Az egyes üzleti közösségeket a közös értékalapú gondolkodás, a közös iparági szegmens és a közös, fejlődéscentrikus üzleti modell köti össze. Az üzleti közösségek találkozási és együttműködési lehetőséget kínálnak hasonlóan gondolkodó vállalkozókkal, vezetőkkel, cégtulajdonosokkal, az inspiráció, a tudásmegosztás, a tapasztalatcsere érdekében. A program keretében ezek mellett – a vármegyeszékhelyen kívül – sok településen számos rendezvényt szerveznek, mely közvetlenül szolgálja a vállalkozások szemléletformálását és fejlődését, olyan aktuális témákat érintve, mint például a forráshoz jutás, innováció, digitalizáció, elektronikus kereskedelem – zárul a közlemény.

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában