HAON - Sport - DVSC kézi

2018.01.26. 21:13

Nem bírta a végét a Loki, így bukta a rangadót

Debrecen, Kisvárda - A tizedik perctől kezdve végig vezető Kisvárda legyőzte a Debrecent.

Kisvárdára utazott a DVSC-TVP együttese a női kézilabda bajnokság tizenkettedik fordulójában. A tabellán elfoglalt helyezéséből fakadóan mindkét együttesnek óriási szüksége volt a győzelemmel járó kettő pontra. Csütörtökön jött a hír, hogy a szabolcsiak gyenge szereplése nem maradt következmény nélkül: a korábbi női szövetségi kapitány, Mátéfi Eszter közös megegyezéssel távozott a várdaiak kispadjáról, helyét ideiglenesen Dévényi János vette át.

Szoros félidő

Bíztatóan kezdett a Loki, Anna Punko duplájával gyorsan kétgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, de a szabolcsi gárda gyorsan rendezte a sorait, és előbb utolérte a piros-fehéreket, majd a tízedik percben át is vette a vezetést, melyet – mint utóbb kiderült – már ki sem engedett a kezéből (5-4). Fokozatosan nőtt a hazai előny, a huszonkettedik percre már négy gól volt közte, innen még visszakapaszkodtak egy gólra Vida Gergő tanítványai, de végül két gólos hazai előnynél vonultak szünetre a csapatok (14-12).

Elfogytak

Fordulás után sokáig felváltva szerezték a gólokat a csapatok, a haziaknál Samira Rocha villogott, míg a Debrecent Jelena Deszpotovics találatai tartották a meccsben (51. perc: 24-21).

Fotó: Derencsényi István

Ezután négy perc alatt hatgólosra hízott a hazai előny és onnan már nem volt visszaút a Loki szármára. Már az 58-ik percben kialakult a 29-23-as végeredmény, ami azt jelenti, hogy ezzel a győzelemmel a Kisvárda a bajnokságban megközelítette, sőt, a vesztett pontokat tekintve már jobban is áll a piros-fehéreknél.

Kisvárda Master Good SE–DVSC-TVP 29–23 (14–12)

Kisvárda, 1300 néző, v.: Bonifert, Oláh V.

Kisvárda: Dzsukeva – Orbán A. 3, Triscsuk 8, Hakunova 3, Milanovic-Litre 2, Radojevics 5/2, Rocha 5. Csere: Triffa (kapus), Szabó V. 2, Dmitrovics 1, Mihovics, Karacs, Umanec, Marincsák. Megbízott edző: Dévényi János.

Debrecen: Horváth-Pásztor – Varsányi, Punyko 5, Grigel 2, Palsdottír 1, Deszpotovics 7, Vantara-Kelemen 3. Csere: Lajtos (kapus), Tóvizi 1, Hajduch 1, Sirián, Jezsikava, Csáki V. 3/3. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása, 9. perc: 3–4, 15.: 7–4, 19.: 9–5, 22.: 11–7, 26.: 11–10, 35.: 18–14, 43.: 20–18, 47.: 24–19, 51.: 24–21, 55.: 27–21.

Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.

Dévényi János: – A külső körülmények zavarták a felkészülésünket, de a lányok nagyszerű mentalitásának köszönhetően sikerült megszereznünk az első győzelmünket 2018-ban.

Vida Gergő: – Megérdemelten nyert a Kisvárda. Bejött, amit a meccs előtt gondoltunk, az a csapat nyert, amelyik jobban védekezik majd és jobb lesz a kapusteljesítménye.