“Egy bajnokságnyi helyzetet puskáztunk el”

© Illusztráció: Derencsényi István
Hajdú-Bihar – Gólzáporos meccsen nyert a Konyár, idegenben húzta be a három pontot a Pocsaj. Megye II dél, szombat.

Báránd KSE–Biharkeresztesi VSE 3–1 (0–0)

200 néző Vezette: Szűcs A. (Nagy R., Rusznyák G.)

Báránd: Tóth S.– Csóka G., Vass Á., Elek J. (Mester N.), Szabó L., Mester L. (Török D.), Ertsey Zs., Karmazsin Z., Vígh N. (Schuller I.), Hudák B. (Karácsony J.), Bakonyi J. Edző: Mester Norbert.

Biharkeresztes: Posta N.– Kirimi P., Buka Á., Trippon T. (Mohácsi S.), Kiss T., Szabó L., Fésüs K., Szabó D., Perger A., Buka Sz., Ardelean P. Edző: Furka Tibor.

Gól: Bakonyi J.(2), Karmazsin Z., illetve Mohácsi S. Jók: Mindenki. Kiállítás: Katona Cs. Ifi: 1–6.

Mester Norbert: – Az első félidei pontatlan játékunk után a második félidőben sikerült magabiztos játékot mutatnunk, amely győzelmet eredményezett. Sok mindenben kell javulnia fiatal csapatunknak, viszont amíg néhol gyenge játékkal is, de sikerül megverni egy erős ellenfelet, addig nem panaszkodhatunk. A mérkőzés jegyzőkönyvében látottakkal ellentétben nagyon sportszerű mérkőzés volt.

Furka Tibor: – Később nyilatkozik.

Püspökladányi LE–Debreceni EAC II. 1–0 (0–0)

100 néző Vezette: Csizmadia M. (Kertész F., Darányi B.)

Püspökladány: Eszenyi V.– Sós P., Baranyai L., Fülöp A., Szabó B., Kéri M. (Szilágyi T.), Ferenczi L. (Mogyorósi Z.), Varga L., Danka L. (Mogyorósi J.), Nagy S. (Nádházi S.), Horváth I. Edző: Fülöp András.

Debrecen: Gulyás L.– Szőke P. (Nagy A.), Hetrovics R., Fodor T., Varga Á., Magi L., Dede B. (Demján B.), Dr. Köstner T., Katona Z., Tar G., Lévai Á. (Nyeste K.) Edző: Katona László.

Gól: Fülöp A. Jók: Senki.

Fülöp András: – Hazai pályán a három pont megszerzése volt a cél, amit ha nehezen is, de sikerült teljesítenünk a 93. percben. Egy bajnokságnyi helyzetet puskáztunk el. A győzelmen kívül egy pozitívum volt a mérkőzésen, mégpedig az, hogy Szabó László debütált a felnőtt csapatban. Gratulálok neki, csak így tovább Lackó!

Katona László: – Később nyilatkozik.

Nádudvari SE–Konyári SE 1–5 (1–2)

50 néző Vezette: Juhász J. (Török Cs., Katona L.)

Nádudvar: Varga Z.– Szász L., Dobi R., Séra P. (Pál I.), Varga T. (Hirzics L.), Kenéz N., Szabó T., Rásó P. (Czibere K.), Lajtos B. (Boros-Szrapkó S.), Katona N., Kiss A. (Rostás M.) Edző: Gere Csaba.

Konyár: Nagy B. (Fábián D.)– Antal G. (Serestyén Zs.), Tasi I., Entersz G., Rézműves K., Varga Z. (Tamási S.), Alimán J. (Nagy D.), Csuka Zs., Horváth Á., Nagy Sz. (Gyöngyösi J.) Fülöp G. Edző: Kiss László.

Gól: Kiss A., illetve Fülöp G.(3), Varga Z., Nagy D. Jók: Senki, illetve Fülöp G. a mezőny legjobbja és az egész csapat. Ifi: 5–4.

Gere Csaba: – Sajnos nem lehettem ott a mérkőzésen, bár egy örvendetes rendezvényen voltam, Kata lányom szalagtűzőjén. Folyamatosan jött az infó, már a harmadik percben megszereztük a vezetést. Viszont nem örülhettem sokáig, tiszavirág életű volt az előnyünk: vezető gólunkra válaszként pár percre kiegyenlített a konyári gárda, majd szünet előtt megszerezte a vezetést is. Fordulás után a vendégek tovább növelték az előnyüket, mi már csak az eredmény után szaladtunk. Az eredmény reális, de fegyelmezettebb hozzáállással (pályán és azon kívül) jobb eredményt értünk volna el az egyébként jobb csapat ellen. Talán nem is az eredmény miatt vagyok szomorú, hisz ki lehet kapni, hanem az információk néhány játékos hozzáállásáról, példamutatásáról szomorít el nagyon. Ha egy pici sikersorozatot helyén tudunk kezelni, akkor egy botlást, egy kudarcot is tudnunk kell.

Kiss László: – Szeretnék gratulálni a felnőtt csapatnak a mai teljesítményhez, hiszen hátrányból fordították meg a mérkőzést, így sikerült a Nádudvar felé kerekednünk. Az eredmény önmagáért beszél. Sajnálom az ifjúsági csapat vereségét.

Csökmői SE–Pocsaj KSE 0–2 (0–0)

100 néző Vezette: Dávid A. (Jánvári M., Tóth T.)

Csökmő: Kardos F.– Nyíri I., Kovács Z., Budai T., Holóka Á., Nagy S. (Erdős D.), Blága A. (Tóth L.), Schultz L., Erdős Á., Mata L. (Szécsi E.), Tóth K. (Tóth I.) Edző: Blága Gyula.

Pocsaj: Alimán Gy.– Borúzs T., Katona I., Kun I. (Kocsis T.), Vaszilkó A., Székely K. (Kiss Z.), Leiter B. (Mezei J.), Lakatos R. (Sóvágó S.), Leiter K., Szilágyi Cs., Murák K. Edző: Sóvágó Sándor.

Gól: Murák K., Kiss Z. Jók: Kovács Z., Kardos F., Erdős Á., illetve Borúzs T. a mezőny legjobbja és Vaszilkó A., Murák K. Ifi: 3–6.

Blága Gyula: – Hajtottunk, küzdöttünk. Voltak lehetőségeink, de az ellenfél jobb volt.

Sóvágó Sándor: – Nehéz mérkőzés volt a mai, ami több szempontból is más volt mint a korábbiak. Egyrészt sokkal kevesebb helyzetet alakítottunk ki és mégis sikerült két gólt szereznünk, tehát jó arányban használtuk ki lehetőségeinket. Másrészt hátul elmaradtak a súlyos hibák, ezért kapott gól nélkül tudtuk lehozni a mérkőzést. Bízom benne, hogy ez nem a szabályt erősítő kivétel lesz.