Olimpia 2020

2021.07.25. 18:07

Egygólos vereséget szenvedtek a kézisek, Vámos Petra brillírozott

A magyar csapat időnként remekül játszott, de a félidők eleji kihagyások megbosszulták magukat.

Toki, 2021. jlius 25. Vmos Petra a vilgmret koronavrus-jrvny miatt elhalasztott 2020-as tokii nyri olimpia ni kzilabdatornja B csoportjban jtszott Magyarorszg-Franciaorszg mrkzsen a Jojogi Nemzeti Sportcsarnokban 2021. jlius 25-n. Franciaorszg-Magyarorszg 30-29. MTI/Czegldi Zsolt

Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt

Bemutatkozásképp közel járt a bravúrhoz, ám végül 30–29-re kikapott a franciáktól a magyar női kézilabda-válogatott az olimpiai tornán magyar idő szerint vasárnap délután. A mindkét debrecenit – Bordás Rékát és Vámos Petrát – bevető mieink döcögős kezdés után felzárkóztak a franciákra, ám a szünet előtti utolsó percekben egy emberelőnyből rosszul jöttek ki Szucsánszki Zitáék, így 15–12-es francia vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészt sem kezdte túl jól Elek Gábor vezetőedző csapata, de a hét gólig jutó Vámos Petra, valamint Bíró Blanka vezérletével ismét felzárkóztak a magyarok, ám a gallok egy gólt megőriztek a fórjukból, és végül behúzták a nyitómeccset.

A Hajdú-bihari Naplónak a DVSC Kézilabda Akadémia tehetségkutatója, a korábbi sokszoros válogatott Csapó Erika értékelte a látottakat.

– Meglepően magabiztosan kézilabdáztunk, bár a francia csapat nem hozta ki magából a maximumot, amolyan tipikus első meccset játszott. Mindkét félidő elején bealudtunk, de szerencsére voltak jó periódusaink. Bíró Blanka sokat segített, a bravúrjaival meccsben tartotta a mieinket a második játékrészben. Támadásban hiányzott az átlövőjáték, a saját kapunk előtt pedig visszatérő problémaként a beálló körüli védekezést nem tudtuk megoldani: rosszul vettük fel a beálló körüli területet és a megállító faultok is hiányoztak. Bár a franciák elleni játék felülmúlta a várakozásokat, nem szabad elájulni ettől, mert kedd hajnalban egy hasonlóan nehéz mérkőzés várhat majd ránk a brazilok ellen – fogalmazott a 129-szeres válogatott balátlövő, aki a Napló kérése külön kitért a DVSC Schaeffler két játékosára is.

Bordás Réka (k), valamint a francia Meline Nocandy (b) és Kalidiatou Niakate (j) a tokiói nyári olimpia női kézilabdatornája B csoportjában játszott Magyarország-Franciaország mérkőzésen | Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt

– Vámos Petra remekül kézilabdázott, bátran és okosan játszott, szerzett gólt átlövésből, betörésből és hetesekből is. Bordás Rékának túl sok esélye nem volt megmutatni magát. Védekezésben befújtak ellene egy véleményes két percet, támadásban pedig alig kapott használható labdát, talán egyet, abból ki is harcolt egy hétméterest, tehát amit lehetett, megtett – mondta el Csapó Erika.

Az M4 Sport televíziónak a hét gólig jutó Vámos Petra így értékelte a találkozót: – Vegyes érzések vannak bennem, periódusokban nagyon jó volt a védekezésünk, támadásban szintén voltak momentumaink. Számunkra hatalmas dolog, hogy többször is fel tudtunk állni, és hatvan percen keresztül tartottuk a lépést a világ egyik legjobb csapatával. Világsztárok ellen játszunk sorozatban, így nagyon kevés hiba férhet csak bele a játékunkba a későbbiekben. A mérkőzés előtt parádés volt a hangulat az öltözőben, ezzel a lendülettel kell továbbmennünk és akkor bármire képesek lehetünk – bizakodott a 20 esztendős irányító.

A mieink legközelebb magyar idő szerint hajnali négy órától az oroszokkal döntetlenező Brazíliával játszanak majd.

Olimpiai csoportmérkőzés, B csoport, 1. forduló

Franciaország–Magyarország 30–29 (15–12)

Jojogi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: M. Hansen, Madsen (dánok)

Franciaország: LEYNAUD – Coatanea 3, Flippes 4, Edwige 1, ZAADI 10 (5), NZE MINKO 4, C. Lassource. Csere: Darleux (kapus), Lacrabere 1, Nocandy 2, Valentini 1, Pineau, Foppa 2, Niakaté 2. Szövetségi kapitány: Olivier Krumbholz

Magyarország: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 5, Klujber 2, Szucsánszki, Kisfaludy 2, Szöllősi-Zácsik 3, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Tomori 1, Háfra N. 4, Kovacsics, Bordás, VÁMOS P. 7 (4), Schatzl Nadine 3. Szövetségi kapitány: Elek Gábor

Az eredmény alakulása: 5 perc: 4–0. 9. p.: 4–4. 17. p.: 9–6. 27. p.: 12–12. 39. p.: 20–16. 42. p.: 23–19. 45. p.: 25–23. 49. p.: 26–24. 56. p.: 29–26. 59. p.: 29–28

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4

Elek Gábor: – Nagyon összetettek az érzéseim. Én azt gondolom, hogy ebben a mérkőzésben több lehetőség volt, adtunk öt perc előnyt az elején és hármat a végén az ellenfélnek. Csalódott vagyok, hiszen a braziloknak sikerült ma egy pontot szerezniük. Vámos Petrával nagyon elégedett voltam, periódusokban jól működött a védekezésünk is, és csapatként jól működtünk. Összességében nem voltam elégedett az átlövők teljesítményével, sem a beállókéval, védekezésben volt egy nagyon rossz időszakunk, amikor lekéstünk az ellenfélről, pedig a kettő-kettő elleni szituációkra kiemelten készültünk. A mentalitásunk rendben volt, viszont szerintem kevesebb hit volt bennünk, mint a selejtezőtornán, ez lehetett döntő a nehezebb szituációkban.

Borítókép: Vámos Petra a tokiói nyári olimpia női kézilabdatornája B csoportjában játszott Magyarország-Franciaország mérkőzésen