szon-sportoldal

2009.01.04. 09:46

Helybenhagyták a Hegyvidéket

<p>Ez az év is jól kezdődött. Mindjárt bajnoki fellépéssel, no meg a Marso-Vagép NYKK élvonalbeli férfi kosárlabdacsapatának sikerével.</p>

Az új esztendőt hazai pályán indító nyírségi egylet a sereghajtó Hegyvidéket hagyta helyben – a papírformának megfelelően. Noha a házigazda még nélkülözte új szerzeményét, a montenegrói Darko Vujacsicsot, így sem okozott gondot behúzni a kötelező győzelmet.
Mert bár az első találatot jegyző Fülöp próbálta fülöncsípni a szerencsét, a vendégek vezetése tiszavirágéletűnek bizonyult. A feltűnően agilis Booker, Sitku hathatós támogatásával hozzálátott a látogatók megpuhításához. Jóllehet a túloldalon felbukkanó két exnyíregyházi, Krasznai és Simon Nándor különösen csipkedte magát, ekképpen olykor közelebb tudott férkőzni riválisához a fővárosi alakulat, mindazonáltal a hullámzó produkcióval előrukkoló NYKK állandósította előnyét. Amikor ugyanis tízen belülre lopakodott a Hegyvidék, rögvest újított a Kmézics-legénység, amely a nagyszünet után módszeresen zilálta szét ellenfelét. Booker nyolcadik triplája is behullott a harmadik negyed hajrájában, miközben Fülöp sportszerűtlen hibát vétett az amerikai légióssal szemben – nem is maradt el a büntetés.
A negyedik felvonás előtt pihenőt kapott az addigra negyven pontot gyártó Booker, akit az ifjú titán, Makrai váltott, a hazai gárda pedig harminc egységnyire duzzasztotta a különbséget. A mérkőzés réges rég eldőlt, egyetlen kérdés vár válaszra: mikor éri el a százat a fiatalokat is bevető Nyíregyháza. Nos, kié lett a dicsőség? Leklié. Sőt, nem volt megállás, méretes zakót osztott vetélytársára az NYKK, egyben önbizalomnövelő teljesítménnyel melegített az erőltetett januári menetelésre.

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–NTE Hegyvidék 116–67 (21–15, 31–22, 32–17, 32–13)
Bujtosi csarnok, 800 néző, v.: Cziffra, Pozsonyi, Balogh Gy.
NYKK: Savic 18/12, Booker 42/24, Wehner 4, Sitku 24/3, Z. Helbich 10. Csere: Lekli 5, Siska 3/3, Farkas A. 10, Nagy K., Makrai M., Mohácsi. Edző: Kmézics Zoran.
Hegyvidék: Ruják 5/3, Beák 10, Hajmásy 5/3, Kováts R., Fülöp 21. Csere: Krasznai 4, Simon N. 12/3, Lázár, Will 10. Edző: Hartai Tamás.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 10–5, 5.: 15–5, 7.: 19–9, 12.: 26–15, 15.: 38–24, 17.: 38–31, 19.: 50–37, 23.: 64–39, 26.: 76–44, 28.: 82–48, 34.: 97–58, 37.: 104–62.

Kmézics Zoran: – A második félidei hozzáállás megfelelő volt, ez eredményezte a nagy különbségű győzelmünket.
Hartai Tamás: – Gratulálok a hazai csapatnak, amely fejben és hozzáállásban felülmúlt bennünket, mi pedig csak a mérkőzés egyes periódusaiban tudtunk hozzájuk felnőni. Dolgozunk tovább, elsősorban a fejekben kell rendet tennünk.