2016.12.28. 10:20

Több száz helyet lépett előre a világranglistán a debreceni teniszező

Debrecen - Két nemzetközi szenior ITF-tenisztornán is részt vett a debreceni dr. Berkó Ervin (Ziccer Tenisz Klub) nemrégiben Horvátországban.

Az Abbáziában, 20 ország versenyzőinek részvételével megrendezett szenior viadalon az 55+ évesek korosztályában állt rajthoz. Az egyik volt román Davis-kupa-játékost, Stefan Lungeanu-t legyőzve jutott a legjobb nyolc közé.

A másik megmérettetést a Brac-sziget déli csücskében található Bol kisvárosának teniszcentrumán tartották. A 38 indulót számláló mezőnyben Berkó már a világranglista 374. helyéről várhatta a sorsolást, így ez alapján a 11. kiemelt lett. Jó játékkal két fordulót nyert, a legjobb nyolc közé jutásért azonban már a szlovák bajnok, a versenyen harmadik kiemelt Milan Skonc várt rá, akivel nem bírt el.

Berkó a tornák előtt még a 530. helyet foglalta el a szeniorok ITF világranglistáján, ám remek teljesítményének hála feljött a 319. pozícióba.