2016.05.12. 08:18

Kevésen múlt, de végül mégis nyert a Balmaz

Balmazújváros - Egy gól döntött a Balmazújváros-PLER mérkőzésen – nyert Füzesi Ferenc alakulata.

A kiesés ellen menekülő PLER-Budapest ellen lépett pályára a Balmazújváros szerdán délután a Kőnig Rendezvényközpontban. Mindkét egylet számára nagy jelentőséggel bírt a találkozó, ugyanis az Újváros vezette az alsóházi rájátszást (7–14. hely), és szerette is volna megtartani vezető helyét, míg a PLER a kiesés ellen küzdött.

A meccs eleje még egyenlő erők küzdelmét hozta, aztán fokozatosan kezdett meglépni a vendéggárda. A 17. percben már 12-6-ra vezettek Hutvágner István tanítványai. A szünet előtt csökkentette hátrányát az Újváros, félidőben 15-13-ra mentek a pestiek.

A szünet után előbb egyenlítettek a hajdú-bihariak, majd átvették a vezetést is. Izgalmas hajrá következett: az 56. percben egál volt az állás (26-26), végül egy góllal, 28-27-re tudott nyerni a Balmaz.

Végül 28–27-re nyertek az újvárosiak, akik nagy lépést tettek a hetedik helyért.