2013.09.23. 16:41

Harmadik helyen zárt a DEAC a hétvégi kosárlabda tornán

Debrecen - A DEAC az erős mezőnyben a harmadik helyen végzett.

Szeptember 20. és 22.-e között rangos férfi kosárlabda tornát rendezett a Debreceni Kosárlabda Akadémia a cívisvárosban. A tornán a hazai csapat mellett a szerb Vojvodina, a macedón Szkopje és a szlovák Slavia Trnava vett részt. A körmérkőzéses küzdelem sorozat nagyon jó felkészülést jelentett, a főleg fiatal játékosokból álló DEAC számára a bajnoki küzdelmekre.

A DEAC eredményei:

DEAC - Slavia Trnava 104:57 (26:12, 30:21, 31:12, 17:12)

DEAC: Nagy Botond 19/12, Kaluha Csaba 12/6, Pék Dávid 12/3, Vas Viktor 14, Reizer Roland 6.

Cserék: Lokodi Mátyás 15/9, Nagy Benedek 9/6, Balogh András 6, Boldizsár Ferenc 4, Kovács Imre 4, Mezei László 3, Gál Krisztián -.

Az elejétől fogva dominált a 6 új játékost felvonultató hazai gárda. A DEAC-os fiúk kemény védekezésükkel 34 eladott labdába hajszolták bele a szlovák II. osztályú ellenfelüket, és az ezekből szerzett könnyű kosarakkal fokozatosan növelték előnyüket. A debreceni legények kiválóan tudták gyakorolni a hétközi edzéseken tanult játékokat.

BK Vojvodina NS - DEAC 80:71 (24:8, 11:20, 20:22, 25:21)

DEAC: Nagy Botond 26/12, Kaluha Csaba 8, Pék Dávid -, Vas Viktor 14, Reizer Roland –.

Cserék: Balogh András 7, Kovács Imre 5, Lokodi Mátyás 4/3, Boldizsár Ferenc 4, Nagy Benedek 3/3.

Alaposan beragadt a rajtnál a debreceni alakulat, játékosainak semmi nem akart sikerülni az első 10 percben. A második negyedben aztán bebizonyították, hogy méltó ellenfelei szerb ellenfelüknek. Parádés védekezéssel 4 percig nem kaptak pontot Dr. Nagy Ágoston tanítványai, a letámadásból szerzett labdáknak és hárompontos kosaraknak köszönhetően a nagyszünetre sikerült 7 pontra csökkenteni a hátrányt. A második félidőben állandósult a 4-5 pont körüli különbség, de ennél jobban sajnos nem sikerült felzárkóznia az egyetemistáknak. A kipontozódások miatt - négy hazai játékos is végleg a kispadra kényszerült- a szerb gárda a végére is tartani tudta csekély előnyét.

Legyőztük a macedónokat

A torna utolsó mérkőzésén, az eddig pontveszteség nélkül álló Rabotnicki Skopje volt a DEAC ellenfele.

A mezőnyből - több szempontból is - kiemelkedő macedón csapat ellen, lényegében, végig vezetni tudtak az egyetemisták és olykor 10 pont fölött volt az előnyük és ezt majdnem tartani is tudták a találkozó végéig.

A torna végeredménye szempontjából nem volt lényegtelen egyik csapat számára sem a mérkőzés, hiszen mindkét félnek esélye volt még az első három hely bármelyikének megszerzésére. Az első félidőben lényegében mindent bedobtak a macedón játékosok. A második játékrészben viszont kiszorították a hazaiak a vendégeket a palánk alól, és ha lepattanók megszerzésében nem lett volna akkora a különbség a két gárda között-44:26-ra nyertek ebben a macedónok - akkor talán nagyobb arányú is lehetett volna a DEAC győzelme. A hazai cserepad 33:27-re nyert, a kezdők pedig 53:51-re. A DEAC kosarasainak sikerült tíz hármast dobni, míg a vendégeknek csak kettőt! Talán ez volt a mérkőzés végeredménye szempontjából a sorsdöntő.

DEAC - Rabotnicki Skopje 86:78 (20-21, 25-16, 12-21, 29-20)

DEAC: Nagy Botond 30/15, Kaluha -, Pék 7/3, Reizer 4, Vas 12

Szarka 6/3, Gál-, Nagy Benedek 9/6, Lokodi, Balogh A 7, Boldizsár 2, Kovács 9/3.

A DEAC nyolc pontos győzelme sajnos eggyel kevesebb, mint ami a második és öttel, ami a torna első helyéhez kellett volna. A macedónok ilyen arányú veresége viszont éppen elegendő volt ahhoz, hogy a körbeverés miatt, végül a szerb együttes - a BK Vojvodina NS - legyen a győztes.