2013.08.12. 08:13

Kinyílt az Aranykapu a Kösely-kupán

Hajdúszoboszló - Mind a 150 ezer forintos, mind a 400 ezer forintos összdíjazású versenyt a hajdúböszörményi Aranykapu Lovasklub versenyzője, Nagy Tamás nyerte meg vasárnap a 32. Kösely Kupán Lycos nyergében Hajdúszoboszlón.

Mint azt a helyszínen a Szűcs András versenyigazgató elmondta, a szoboszlóival egyidőben Nagyhegyesen országos minősítő versenyt rendeztek, így a korábbinál kevesebben, mintegy fél száz lovas indult 80 lóval hat kategóriában.

A felnőtteknél az egyszeri összevetésű nyílt kategóriában kiírt küzdelemben Nagy Tamás mögött a vámospércsi illetékességű, de a debreceni Fekete Antal LK színeiben indult Sándor Ferenc és a tiszacsegei Carmen Lovas Egyesület versenyzője Hatvani Lajos végzett. A város nagydíjáért futottban pedig a mezőhegyesi Erdélyi Balázs, ő Hatvani Lajost előzte meg.

Az első napon, szombaton az utánpótlás versenyzett, melynek befejeztével a szokásos főutcai felvonuláshoz gyülekeztek, amikor lecsapott a vihar, így most elmaradt a az első napi látványos zárás. Vasárnap azért volt min szórakoznia a reptérre kilátogatóknak, hiszen a lovasok küzdelme mellett többek között Crux Alba Középkori Hagyományőrzők, a Derűs Alkony Népdalkör és a Hajdúszoboszlói Lovasbarátok Egyesülete (csikós bemutató) műsorán szórakozhatott.