2019.02.05. 14:24

Vereséggel debütált a Balmaz új mestere

Balmazújváros - A téli pihenőt követően az NB II-ben is folytatódott a küzdelem: múlt hétvégén, a 22. fordulóban az éllovas Gyirmót a kieső helyen álló Balmazújvárost látta vendégül. A hajdú-bihariakat a téli edzőváltás után tétmérkőzésen először irányította a horvát Toni Golem.

Az első félidőben még tartották magukat az újvárosiak, szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban azonban beindultak a hazaiak: elsőként a korábbi válogatott Lipták Zoltán 20 méteres lökete talált utat magának a vendégek hálójába az 50. percben. A második gyirmóti gól 11-esből született, Nagy Patrik értékesítette a büntetőt az 59. minutumban. Az egykor a DVSC-hez tartozó Szilvási Péter is betalált a 80. percben, majd jött egy Nagy szabadrúgás-gól, ezzel beállítva a 4–0-s végeredményt.

A Balmaz 22 kör után a kiesést jelentő 18. helyen áll, 20 pontot gyűjtöttek be eddig az újvárosiak, akik legközelebb, vasárnap 14 órától hazai pályán fogadják a Kazincbarcika együttesét.