2019.02.08. 14:05

Király-kupa: inkább a Real Madrid örülhetett

Barcelona - Malcom egyenlítette ki Lucas Vázquez korai találatát: semmi sem dőlt el a spanyol Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Barcelona és a Real Madrid között, visszavágó a hónap végén – írja a Nemzeti Sport Online.

A hazai Barcánál Lionel Messi sérülése miatt a cseresorba szorult.

A Real kezdőjében azonban ott volt Vinícius Junior, aki elpuskázott az első fél­időben két nagy ziccert, de főszerepet vállalt az első gól előkészítésében, és mint a statisztikusok gyorsan felhívták rá a figyelmet: ha Lucas Vázquez betalált, soha nem kapott ki a Real (16 siker, 3 döntetlen).

Azt nem tudni, mi a helyzet az Ivan Rakitic által a lécre fejelt labdákkal, de egy ilyet is láthattunk, a lehetőséget Malcom teremtette a horvát számára, előbbi Messi helyett szervezte szélről a támadásokat, és elvégezte a kapuközeli szabadrúgásokat is. És ő egyenlített, már a második félidőben, a kapufáról elé pattanó labdát a hálóba emelve. 1–1

Visszaállt a Madrid

Az utolsó harminc percre beállt a Messi, Arturo Vidal, illetve a Casemiro, Gareth Bale kettős, de ez sem emelt a mérkőzés színvonalán, visszaállt teljesen a Real (egy helyzetét Gareth Bale elügyetlenkedte), a hazai támadásokból meg hiányzott már a kreativitás, és a valódi átütőerő.

A madridi visszavágót február 27-én rendezik meg.