2018.11.01. 19:35

Debreceni érmek a Mezei Liga nyitóversenyén

Debrecen - Akárcsak tavaly, idén is Békéscsaba-Pósteleken vette kezdetét a Mezei futó Liga sorozat.

Az első állomáson remekül kezdtek a Perényi Gabriella és K. Szabó Gábor által irányított DSC-SI-s atléták. A felnőtt, junior, ifjúsági, serdülő és újonc korosztályok számára megrendezett versenyen négy érmet szereztek a cívisvárosi sportolók. Az ifjúsági korcsoportban Sós Barnabás – az idei legjobb idővel- teljesítette leggyorsabban a fiúk számára előírt 6 kilométert (18:16), míg csapattársa, Stiegelmayer András a dobogó harmadik fokára állhatott fel (18:48). A lányoknál a 4 kilométeres futam végén K. Szabó Gabriella másodikként ért célba (13:32), szintén ugyanezen a távon az újonc-serdülő korosztályban Jakab András szezonbéli legjobb idejének köszönhetően (12:25) a bronzérmet vehette át – olvasható a Debreceni Sportiskola honlapján.