2018.09.13. 13:37

Eb: a nyíltvízi versenyen is ott voltak a mieink

Debrecen - A Debreceni Szenior Úszó Klub hat versenyzője alkotta a legnépesebb magyar csapatot a szenior Európa-bajnokság nyíltvízi versenyén, amelyet Szlovéniában, a festői szépségű Bledi-tó 21 fokos vízében rendeztek meg.

A 3000 méteres távon valamennyi debreceni rajthoz állt. Közülük Bocskor Kitty a fővárosból, a többiek erdélyi egyesületekből igazoltak a cívisvárosiakhoz. Huszonöt évtől kezdve 5 évenként osztották korcsoportokba az indulókat, összesen 951-en neveztek, így korcsoportonként akár 30-80 fős mezőny is összegyűlt.

A debreceniek közül végül korcsoportjában Bocskor Kitty a 15., Sebők László a 11., Elefánt László Csaba a 29., míg Molnár József Antal a 36. helyezést szerezte meg. Kulcsár Anna Mária a 38., Balázsi Loránd Attila az 56. helyen ért célba.

Hárman 5000 méteren is elindultak: Sebők László a 7., Elefánt László Csaba a 17., Molnár József Antal pedig a 26. pozícióban zárt.