2018.01.02. 08:48

A végén is mindent beleadtak - Sportösszefoglaló 2017 negyedik negyedévéről

Hajdú-Bihar - Nagy sikereket könyvelhettek el az utolsó negyedévben is a megyénkbeli sportemberek.

Az esztendő vége is mozgalmas volt a hajdú-bihari sportolók számára. Októberben megkezdte szereplését a férfi futsal NB I. 2017/18-as szezonjában az MVFC-Berettyóújfalu és az újonc DEAC. A DVSE is belevágott a férfi vízilabda OB I. új idényébe.

A DVSC-TVP kiharcolta a továbbjutást az EHF-kupában, miután összesítésben 49–45-re legyőzte a Lubin együttesét a második selejtezőkörben; a következő fordulóban azonban a román Craiova ellen búcsúzni kényszerült a Debrecen.

Hajós Alfréd-díjat kapott a Loki legendája, Dombi Tibor, illetve Cserfalvi István kosárlabdaedző.

Szektorukban a legjobbak

Az egyre hidegebb idő a sport­embereknek meg se kottyant. Novemberben Európa-bajnoki ezüstérmes lett Bernáth Attila, a DVSC ifjú ökölvívója.

Lakitelken rendezték meg a szektorlabda Európa-bajnokságot, melyen a magyarok remekeltek. A sikerekből a debreceniek is kivették a részüket, a tizenkét érintéses műfajban Kovács Nándor a dobogó második, míg Kiss Levente a harmadik fokára állhatott fel. Ebben a szakágban hazánk válogatottja bizonyult a kontinens legerősebb alakulatának, az öttagú gárdából hárman, Puskás Zoltán, Puskás Lajos és Kiss Levente képviselték a cívisvárost.

Új elnöke lett a Debreceni Hoki Klubnak, Fodor András váltotta Mocsári Attilát.

A szerelem szigetén rendezték meg nemrég a NABBA/WFF testépítő- és fitnesz-világbajnokságot. A debreceni Chili Fitness edzője és versenyzője, Jenei István a dobogó harmadik fokára állhatott fel egy olyan kategóriában, amelyben nincs súly- és magasságmeghatározás. István a tizennégy tagú mezőnyben végzett a harmadik helyen. A Jenei által felkészített Vass Blanka megnyerte a Women’s Performance kategóriát, amelyben legfeljebb 55 kilósan lehet színpadra lépni, Blanka 54,6 kilogrammal mérlegelt.

Először rendezték meg Hajdú-Biharban a Sportlövő Diák­olimpia országos döntőjét, melyet Derecskén tartottak.

Három korosztály uszonyos­úszó országos bajnokságát bonyolították le a kecskeméti sportuszodában, ahol a Debreceni Búvárklub fiataljai 21 arany-, 17 ezüst- és 9 bronzéremmel az éremtáblázaton is elsőként végeztek, valamint 7 új korosztályos országos csúcsot is felállítottak.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott remek második félidei teljesítményével legyőzte Koszovót a debreceni Főnix Csarnokban, a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában.

Őszi dobogó

December elején eldőlt, hogy a DVSC a harmadik helyen telelhet a labdarúgó NB I-ben.

A DVSC bokszklub négy „nehézfiúval” vett részt a 94. Papp László Felnőtt Férfi Országos Magyar Bajnokság budapesti mérkőzésein. Az „ütős csapat” remekül rajtolt, mindenki továbblépett a selejtezők első köréből.

A hagyományoknak megfelelően ismét nagy sikerrel rendezték meg a Hódosban a Real Team Kupát.

Jár a csók a lokistáknak, hiszen remek őszt produkáltak | Fotó: Derencsényi István

Cserfalvi István | Fotó: Molnár Péter

Először rendezték meg Hajdú-Biharban a Sportlövő Diákolimpia országos döntőjét, megyénket 32 versenyző képviselte | Fotó: Derencsényi István

A DEAC és a Mezei-Vill is megmérkőzött a Real Team Kupán | Fotó: Derencsényi István

A futsalosok is „belecsaptak a lecsóba” | Fotó: Derencsényi István

Fodor András lett a DHK új elnöke | Fotó: Derencsényi István

Örömünnep a Hódosban: a Lubin legyőzésével továbbjutott a Loki az EHF-kupában | Fotó: Derencsényi István

Koszovó válogatottjával mérkőzött meg a magyar nemzeti együttes a Főnixben | Fotó: Derencsényi István

Dombi Tibort is kitüntették | Fotó: Derencsényi István

A pólósoknál is beindult a nagyüzem | Fotó: Derencsényi István

A szektorlabdások is kitettek magukért Fotó: Molnár Péter

Bernáth Attila ezüstöt szerzett | Fotó: Magyar Ökölvívó Szövetség