2017.06.09. 14:51

Országos és nemzetközi versenyeken arattak a hajdúsági kick-bokszolók

Debrecen, Kaba, Nádudvar - Világkupán, majd országos bajnokságon szerepeltek a Rácz Kickboxing Team sportolói az elmúlt hetekben.

Rangos nemzetközi kick-boksz versenyt rendeztek Budapesten május végén. A világkupán a Rácz Kickboxing Teamből 3 gyerek harcolt meg ellenfeleivel.

Tarcsi Gergő és Erdei Benjámin a negyeddöntőben búcsúzott. Angol és ukrán riválisaik még nagy falatnak bizonyultak, de mindketten maximálisan helyt álltak - értékelt Rácz Krisztián edző. Nagy Tamás 4 győztes meccset vívott meg, mire a döntőbe ért, de ott moldáv vetélytársa megállította, így ezüstéremmel zárta a világkupát.

A viadal nívójáról sokat elmond, hogy a rekordszámú (2700) nevező érkezett mintegy 38 országból. Ebben a kiváló mezőnyben szerzett indulási jogot a három hajdúsági fiú az idei ranglista pontjai alapján.

A verseny remek főpróba volt a június 3-án, Esztergomban megrendezett utánpótlás magyar bajnokságra.

Ezen a Rácz Kickboxing Team Sportegyesületből 7 nádudvari versenyző húzott kesztyűt, és összesen 5 bajnoki első helyet, 1 második, valamint 4 harmadik helyezést sikerült bezsebelniük.