2017.05.07. 13:00

Gólzápor Nagyhegyesen, döntetlen Hajdúszoboszlón

Hajdú-Bihar - Véget értek a labdarúgó megyei első osztály szombati mérkőzései. Íme az eredmények.

Polgári VSE–Hajdúdorog SE 1–3 (1–2)

60 néző Vezette: Muszka Z.(Forgács K., Jóni T.)

Polgár: Bodolai B.(Kovács Zs.) – Molnár G.(Reszegi L.), Tóth K., Pöstényi I., Tóth M.(Vincze Cs.), Molnár D., Csorba T., Bolgár D., Nagy M., Szitai Z., Simon Z. Edző: Szőke Ferenc.

Hajdúdorog: Tóth Z. – Iván K., Dálnoki Zs., Oláh T.(Harsányi Z.), Juhász T.(Pálóczi Z.), Simicsku I.(Szabó Z.), Kiss A., Pogácsás J., Gurbán A., Máthé I., Franczel P.(Franczel R.) Edző: Juhász Bertalan.

Gól: Simon Z., illetve Dálnoki Zs. (2), Juhász T. Jók: Nagy M., Szitai Z., illetve Mindenki, Kiss A., Dálnoki Zs. a mérkőzés legjobbjai. Kiállítva: Iván K. Ifi: 3–0.

Szőke Ferenc: –Sajnos nem tudtuk kihasználni azt, hogy az ellenfél tíz emberrel játszott hatvan percet.

Juhász Bertalan: –Már a mérkőzés elején megnehezítettük a dolgunkat egy kiállítással, de így sikerült hoznunk a kötelezőt. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a végjátékunk nagyon pontatlan volt és így rengeteg ziccert elpuskáztunk. Ettől függetlenül gratulálok a fiúknak, hogy tíz emberrel is sikerült simán hozni ezt a meccset. Hajrá Dorog!

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.–Debreceni EAC 0–4 (0–1)

120 néző Vezette: Dobi Zs.(Tóth G., Árva A.)

Hajdúsámson: Bíró T. – Mertin L., Halász Z., Molnár Á., Béke F.(Csatári D.), Kubán Z., Szabó B., Gyöngy T., Dávid T.(Bacskai A.), Illés J.(Mertin D.), Varga S.(Biri B.) Edző: Halász Zoltán.

Debrecen: Sáfár P. – Csák Zs.(Németh G.), Sütő B., Balás V.(Molnár M.), Révai Z.(Dukát P.), Posta N., Kincses D., Simonka R., Magyar Cs., Vékei N., Barabás Z. Edző: Sáfár László.

Gól: Barabás Z., Simonka R. (3) Jók: Béke F., Mertin L., illetve Mindenki. Ifi: 1–1.

Halász Zoltán: –Átadtuk a területet a DEAC-nak, többnyire ők birtokolták a labdát, ők irányítottak. Ez egészen a negyvenötödik percig jól működött, de az első játékrész utolsó percében egy számunkra balszerencsés góllal hátrányba kerültünk. A második félidőben így ki kellett nyílnunk, ezt ellenfelünk kihasználta, így megérdemelten nyertek. De a négy gólos különbség az túlzott.

Sáfár László: –Előző hétvégékhez hasonlóan most is nagyon stabilak voltunk. Az igen motivált Hajdúsámsont így sikerült legyőzni 4–0-ra. Ez a győzelem megvan, most a következő hét elején az érettségiző játékosainknak szurkolunk, aztán a következő mérkőzésre koncentrálunk.

Nagyhegyes KSE–Monostorpályi SE 6–3 (3–1)

100 néző Vezette: Nagy T.(László J., Kovács Z.)

Nagyhegyes: Szalánczi Z. – Tóth I., Kasuba M., Bun R., Tóth Sz.(Abdulmaati I.), Nagy K., Ungvári P.(Duró G.), Varga D., Kis D., Magyar A.(Ferenczi T.), Pallai Zs.(Percze R.) Edző: Szalánczi Zoltán.

Monostorpályi: Szabó A. – Nyilas J.(Rózsa N.), Patka J., Tapoti J.(Kiss G.), Nyilas Sz., Cseke B.(Bodnár L.), Bereczky B., Gellért M., Tóth A., Bodnár I., Lakatos Zs. Edző: Kaszás János.

Gól: Ungvári P.(2), Varga D., Percze R., Bun R., Szalánczi Z., illetve Gellért M., Bodnár I., Kiss G. Jók: Ungvári P., Kis D., Tóth I., illetve Nyilas Sz. Ifi: 6–2.

Szalánczi Zoltán: –Közönségszórakoztató mérkőzésen ellenfelünk már az első percben meglepett minket. Azonban első félidei játékunknak és jobb helyzetkihasználásunknak köszönhetően magabiztos győzelmet könyvelhetünk el.

Kaszás János: –Az első félidei gyors vezetésünk után az ellenfél tíz perc alatt fordítani tudott védelmi hibáinkból. A második félidő elején átvettük a játék irányítását, s nagyon sok gólhelyzetet alakítottunk ki, amiket nem sikerült értékesítenünk. Az ellenfél viszont minden helyzetéből gólt rúgott.

Hajdúszoboszlói SE–Kabai Meteorit SE 1–1 (0–0)

100 néző Vezette: Szűcs L.(Rezes M., Kriston T.)

Hajdúszoboszló: Csobán I. – László R., Márton D., Kovács Gy., Kálmán Z., Pap L., Szabó M.(Butor Cs.), Kunkli B.(Éles Z.), Mezei M.(Szabó B.), Szabó G., Galgóczi P. Edző: Sarkadi Zoltán.

Kaba: Jónás B. – Sarkadi A., Jeges Z., Karika M., Plókai G.(Lázár R.), Kovács M.(Tamás M.), Kozma L.(Szabó B.), Kremiczki F.(Kállai D.), Németi M., Kiss R.(Kuhajda A.), Czidor R. Edző: Kiss Lajos.

Gól: László R., illetve Plókai G. Jók: Mindenki, illetve Mindenki. Ifi: 3–1.

Sarkadi Zoltán: –Egy küzdelmes mérkőzésen, egy szimpatikus kabai csapat ellen igazságos döntetlen született. Sajnos egy kicsit elfogytunk, de megpróbálunk mindent a következő négy fordulóban.

Kiss Lajos: –A mai mérkőzésen a védekezésben a mezőnyben jó teljesítményt nyújtottunk, sokat birtokoltuk a labdát, de támadásban nem tudtunk minden esetben megfelelő döntést hozni, így csak egy gólt tudtunk szerezni, pedig voltak még lehetőségeink. A végén egy olyan pontrúgásnál, amire előre készültünk nem figyeltünk eléggé és így a hazai csapat egyenlíteni tudott. A helyzeteket tekintve a döntetlen igazságos, de azt gondolom, hogy játékban jobbak voltunk. Gratulálok a csapatomnak a pontszerzéshez, a Hajdúszoboszló együttesének pedig a hátralévő mérkőzésekre sok sikert kívánok!

Sárrétudvari KSE–DASE 3–2 (2–2)

150 néző Vezette: Pál G.(Gáti Cs., Péterfi D.)

Sárrétudvari: Rozsik K. – Szűcs P., Vass Á.(Erős L.), Juhász B., Tóth N.(Tiszai G.), Füleki B.(Balog A.), Szabó T.(Vass A.), István B.(Kovács B.), Bogár M., Nagy T., Kiss B. Edző: Bodó Lajos.

Debrecen: Faragó Á. – Kiss L.(Györfi Gy.), Rácz N., Tornyai V., Pálmai Cs., Varga V., Kovács M., Horváth P.(Dér I.), Pazonyi A., Barcza Á., Molnár B. Edző: Dér István.

Gól: Füleki B., Szűcs P., Kovács B., illetve Kovács M. (2) Jók: Bogár M., Rozsik K., Juhász B., Kovács B.

Bodó Lajos: –Viszonylag hamar vezetést tudtunk szerezni, melyet a labdavesztéseinket kihasználó, jól kontrázó debreceni fiatalok megfordítottak. De szerencsére ezt még az első félidőben ki tudtuk egyenlíteni és a második játékrészben a maguk javára tudtuk fordítani az eredményt. Nagyon örülök, hogy a győztes gólt az a Kovács Balázs szerezte, aki az Ifi csapatban hétről-hétre remek produkciót nyújt. További pozitívuma az ilyen szoros mérkőzéseknek, hogy a fiatal játékosaink ilyen éles meccsen tudnak kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani.

Dér István: – Később nyilatkozik.