2017.04.19. 09:51

Női vízilabda világliga - Olaszországban is nyertek a magyarok

Avezzano - A magyar női vízilabda-válogatott kedden 12-10-re nyert Olaszországban a világliga európai selejtezőjében.

A magyarok számára a továbbjutás szempontjából már nem volt tétje a mérkőzésnek, de sikerükkel bebiztosították a csoportelsőségüket.

Bíró Attila szövetségi kapitány Európa-bajnok csapata Avezzanóban végig kézben tartotta az irányítást, két negyedet követően kétgólos előnyre tett szert. A harmadik játékrészben a rutinos center, a sérülés miatt kieső Tóth Ildikó helyére behívott Bujka Barbara három góllal zárta le a találkozó nyitott kérdéseit. A záró negyed a házigazdáké lett ugyan, de a magyar győzelem nem forgott veszélyben.

A sanghaji szuperdöntőt június 6. és 11. között rendezik.

Női világliga európai selejtező, B csoport (a magyar szövetség honlapja szerint):

Olaszország-Magyarország 10-12 (2-3, 2-3, 2-4, 4-2)

magyar gólszerzők: Bujka, Szilágyi D. 3-3, Czigány, Garda, Gurisatti G., Somhegyi, Szücs G., Takács O. 1-1