2017.04.01. 22:04

Egyre távolabb a bennmaradástól a Balmazújváros

Balmazújváros - Érvényesült a papírforma, Balatonfüreden sem tudott nyerni a Balmazújváros.

Csoknyai István együttesénél, a Balatonfürednél vendégeskedett a férfi kézilabda NB I. 22. fordulójában az Újváros. Kekezovics szerzett vezetést a vendégeknek a szombat esti találkozón. A folytatásban is jól ment a játék a hajdú-bihariaknak, negyedóra után 8–7-re vezettek az újvárosiak. A 23. minutumban kettővel ment a Balmaz, 12–10. A Füred azonban megrázta magát, és átvette az irányítást, előbb egyenlített, majd fokozatosan nyújtotta előnyét a Balmazzal szemben, félidőben 16–13-ra vezettek a hazaiak.

Folyamatosan négy-öt gólos előnyben voltak a Csoknyai-tanítványok, az Újváros próbálkozott, azonban nem tudott feljebb kapaszkodni – 29–25 lett a vége.

Tréki Tamás alakulata így ezúttal sem szerzett pontot, vagyis továbbra is a tabella utolsó előtti, 13. helyén áll. HBN

BALATONFÜREDI KSE–BALMAZÚJVÁROSI KK 29–25 (16–13)

Balatonfüred, 400 néző. Vezette: Andorka, Hucker

BALATONFÜRED: Risztanovics – Gábori 1, KEMÉNY 4, DEBRECZENI 2, Gerdán, GYŐRI M. 8 (2), Varsandán 2. Csere: Kiss A. (kapus), Németh B. 1, Petrovszki, Déber, Kancel, Ivanovics, Nemes, KASPAREK 7, SZEMJONOV 4. Vezetőedző: Csoknyai István

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Mateo 1, Sztojanovics 3, BALÁZS 4, Szimovics, Hanták 3, KEKEZOVICS 8 (5). Csere: Perez (kapus), Jordán 1, Temesvári, Rasics, BALI 5, Csuruvija, Teleki, István, Vranac. Vezetőedző: Tréki Tamás

Az eredmény alakulása: 8. perc: 3–4. 14. p.: 7–6. 19. p.: 8–10. 23. p.: 10–12. 29. p.: 15–12. 37. p.: 19–15. 44. p.: 22–16. 53. p.: 23–19. 58. p.: 27–23

Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5