2017.04.09. 17:51

Balmazújvárosi KK: nem borult a papírforma

Balmazújváros - A kiesés elől menekülő balmazújvárosi kézilabdázókra roppant nehéz ellenfél várt szombaton a bajnokságban, a hajdúságiak a harmadik helyen tanyázó, a nemzetközi porondon is remeklő Tatabányát látták vendégül.

A mérkőzés első félideje rendkívül szorosan alakult, amire bizonyíték, hogy a felek között háromgólosnál nagyobb differencia nem alakult ki. A játékosok a szünetre 12–14-es állással mehettek az öltözőbe.

A második játékrészben a vendégek egyre jobban leszakították magukról az Újvárost, Vujovic hetese után már hattal vezetett Vladan Matic együttese a 48. percben (17–23). Innen már nem volt visszaút Balázséknak, a tatabányaiak sima, 28–22-es győzelmet arattak.

A balmazújvárosiak legközelebb április 29-én lépnek pályára a pontvadászatban, ekkor a Gyöngyöst fogadják.

Balmazújvárosi KK–Grundfos Tatabánya 22–28 (12–14)

Balmazújváros, 700 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki

Balmazújváros: Paul – Mateo, SZTOJANOVICS 8, Simovics, Rasics, Vranac, Kekezovics 4 (2). Csere: Bagi (kapus), Jordán 1, Bali 1, Balázs S. 1, Temesvári, HANTÁK 5, Vahnovics, István 2. Edző: Tréki Tamás

Tatabánya: Tóth M. – Pásztor Á., Grigoras 2, Szöllősi B. 4 (2), VRANJES 3, BOZSOVICS 5, VUJOVICS 8 (2). Csere: SZÉKELY M. (kapus), Ilyés 2, Sipos A., Dénes, Szöllősi Sz. 2, Leimeter 1, Juhász Á 1. Edző: Vladan Matics

Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 16. p.: 7–7. 22. p.: 9–11. 25. p.: 12–12. 36. p.: 15–19. 48. p.: 17–23. 53. p.: 20–24

Kiállítások: 6, ill. 12 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 7/4

Tréki Tamás: – Hiába küzdöttünk, jött a papírforma, és megérdemelten nyert a Tatabánya. Egy félidőn át tudtuk csak tartani magunkat, ez pedig kevésnek bizonyult.

Vladan Matics: – A Balmazújváros erőteljesen kezdett, így egy feszült, jó első félidő után tudtunk kerekedni ellenfelünkön. De úgy érzem, megérdemelten nyertünk, ehhez azonban kellett a nemzetközi rutinunk is.