2017.03.28. 14:29

Díjesővel zárult a jubileumi Oxigén Kupa Debrecenben

Debrecen - A futóverseny-sorozat legjobb amatőrje Pásztor Kornélia, igazolt versenyzője Kazi Tamás lett.

Immár tizedik alkalommal rendezték meg az Oxigén Kupa futóverseny-sorozatot. Az égiek nem voltak kegyesek a jubileumi megmérettetés szervezőihez és versenyzőihez, ugyanis több viadalt el kellett halasztani, s végül hat fordulót tudtak megrendezni a debreceni Nagyerdőben kijelölt pályán.

Fotó: Molnár Péter

Az Oxigén Kupa záró ünnepségét a Belvárosi Közösségi Házban rendezték a közelmúltban, ahol több különdíj is gazdára talált. Az Oxigén Kupa legjobb amatőr futója Pásztor Kornélia, legkiemelkedőbb igazolt versenyzője Kazi Tamás lett, az abszolút pályacsúcs 5 km-en a nőknél Gulyás Vera állította fel 16:56-os idővel, míg a férfiaknál Pápai Márton nevéhez fűződik a rekord (14:25).

Minden alkalommal

A szervezők külön elismerésben részesítették Chrobák Gyulát, mint a leghűségesebb résztvevőt, aki egyedüli sportolóként a 10 év összes fordulóján célba érkezett. A díjakat Áts László főszervező, Balczó András háromszoros olimpiai bajnok öttusázó, Lázár Magdolna olimpikon atléta, Hajdú Károly, az Oxigén Alapítvány alapítója, Petneházi Attila, a Hajdú-bihari Napló képviselője és Csordás Tibor támogató adta át.