2016.09.24. 09:54

Megérdemelten győztek a debreceni kézis lányok Budaörsön

Debrecen - Mintegy 1800 fanatikus szurkoló előtt simán győzött a DVSC-TVP női kézilabda csapata a nagy rivális ellen – mindezt a múlt heti nyitóforduló után írhattuk, amikor az NB I. első fordulójában a Loki meggyőző fölénnyel, 31–19-re legyőzte a Békéscsabát a Hódosban. Ilyen kitűnő kezdés után joggal reménykedtek a cívisvárosi hívek, hogy a lányok pénteken este is megörvendeztetik őket a Budaörs elleni idegenbeli összecsapáson.

Nem is kellett csalódniuk a szurkolóknak, ugyanis a Debrecen ezúttal kilenc góllal, 30–21-re múlta felül ellenfelét. Már az első félidőben eldőlni látszott a találkozó, hiszen a kezdeti gólváltás után a piros-fehérek elhúztak ellenfelüktől 18–11-es vezetéssel vonulhattak pihenőre.

A fordulás után is a DVSC akarata érvényesült és végül simán behúzták Siskáék a meccset.

Budaörs–DVSC-TVP 21–30 (11–18)

Budaörs: Schneck – Földes K. 3, Hornyák Á. 1, PÁLOS-BOGNÁR 8 (3), Horváth B. 3, Ivanics 1, Mézes 1.

Csere: Andrási, Györkös (kapusok), Zsigmond V. 4, Hatala, Oláh K., Szabadfi.

DVSC: LAJTOS – VARSÁNYI 6, Punyko 4, GARBUZ 5, B. Klikovac 2, JEZSIKAVA 6, Kelemen 3.

Csere: Deszpotovics, Marincsák 2 (1), Sirián 1, Tóth M., Siska 1 (1), Csáki.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–4. 11. p.: 6–5. 22. p.: 10–13. 38. p.: 13–21. 48. p.: 20–25. 53. p.: 20–29.

Kiállítások: – ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.