2016.05.22. 18:46

Sportlövő vk - Csonka 15. sportpisztolyban

Budapest/München - Csonka Zsófia - legjobb magyarként - a 15. helyen végzett a női sportpisztolyosok vasárnapi versenyében a müncheni sportlövő világkupán.

A viadal honlapja szerint vasárnap a riói olimpiára készülő három magyar női pisztolyos közül az ebben a számban Londonban hatodik, a tavalyi Európa-bajnokságon győztes Csonka 579 kört ért el a 30+30 lövéses alapversenyben, ezzel három körrel maradt le a fináléról. A világbajnoki harmadik Tobai-Sike Renáta 574 körrel 38., míg Egri Viktória - aki Rióban csak légpisztolyban szerepel majd - 569-cel 52. lett.

A férfi szabadpisztolyosok között az alapversenyben nem volt érdekelt a riói kvótás Tátrai Miklós.

Hétfőn a férfi kisöbű szabadpuska fekvő számát rendezik, melyben a két riói induló, Sidi Péter és Szabián Norbert szerepel majd.