2016.04.03. 17:16

Mráz Tamás nyerte a kaposvári díjugrató Nagydíjat

Budapest/Kaposvár - Mráz Tamás győzelmével ért véget a 28. Mesterek Tornája nemzeti lovasverseny díjugrató Nagydíj-döntője a kaposvári Pannon Lovas Akadémián. A háromnapos viadal legrangosabb versenyszámának győztese a Turi József-vándorserleget is hazavihette.

A hagyományos hazai évadnyitónak számító verseny legnagyobb érdeklődéssel várt erőpróbájára 23 páros nevezett, és a 140-145 centis akadályokkal nehezített, technikás alappályát hatan teljesítették hiba nélkül. Elsőként ifjabb Kövy András lépett tovább az összevetésbe, majd a mezőny második feléből még öten jártak sikerrel. A szombaton két számot is nyerő Burucs Barna némi meglepetésre nem jutott tovább.

Az összevetésben a másodikként pályára lovagló Reischl Márton feladta a leckét riválisainak hibátlan, gyors lovaglásával. Marton Andráson és lován kifogott a vizes tálca, Varga Balázs pedig szokásához híven bátran kockáztatott, de lova leverte az utolsó akadályt. Szuhai Péter nem rontott, az utolsóként induló Mráz Tamás és Basco viszont mindenkin túltett, és a 39.99 másodperces időeredmény első helyet ért számukra. A Castilia Kft. ugrólovasa az első hely mellett a Turi József emlékverseny vándorserlegét is hazavihette. A néhai kiváló sportember három alkalommal (1999, 2001, 2002) is győzni tudott a Mesterek Tornáján.

A rangos somogyi viadalon csaknem száz díjugrató és húsz díjlovas vett részt, a legjobbak között 5 millió forint pénzdíjat osztottak szét.