2015.12.18. 11:00

Japán tanulmányúton járt Sensei Rácz Csaba

Debrecen - A Shogun Team-Shinkyokushin karate egyesület vezetője, Sensei Rácz Csaba az ősszel Tokióba utazott a világbajnokságra, mely egyben tanulmányút is volt a számára. Az utazás célja a nemzetközi színvonal felmérése volt és egyben a japán társadalom megismerése testközelből.

A shinkyokushin karate vb-t négy évente rendezik meg, mely egy súlycsoport nélküli full contact verseny. Idén 163 férfi és 54 hölgy küzdött az elsőségért a világszervezet 103 tagországából. A hölgyek versenyét a soproni Szepesi Csenge nyerte, japán riválisát utasítva maga mögé a döntőben! Szövetes Veronika után ő a második magyar shinkyokushin karate világbajnokunk. A férfiak küzdelmeiben a japán Yuji Shimamoto nem talált legyőzőre.

A magyar karatékák közül Körmöndi Lídia, Lizák Richárd az első körben búcsúzott a versenytől, Pethő Gergő a legjobb 64 között, míg Balogh Zsolt és Popovics Tamás a legjobb 32 között zárta a versenyt.