2015.08.22. 21:11

Hét magyar érem a keszthelyi junior és ifjúsági női ökölvívó Eb-n

Budapest, 2015. augusztus 22., szombat (MTI) - A juniorok 66 kilogrammos kategóriájában szereplő Petrovics Gabriella győzött, mellette pedig további hat magyar szerzett érmet a Keszthelyen rendezett junior és ifjúsági női ökölvívó Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a kaposvári sportoló a kontinenstorna során végig kiválóan bokszolt, a fináléban pedig a német Leonie Aysha Müllert győzte le.

Petrovics sikerével történelmi tettet hajtott végre, ugyanis korábban még egyetlen magyar versenyzőnek sem sikerült ebben a korosztályban Eb-dobogó tetejére állnia.

A szombati döntőkben még három magyar volt érdekelt, s végül a junior Károlyi Gabriella (46 kg), Endre Krisztina (54 kg) és az ifjúsági Pallás Szimonetta (81 kg) is ezüstérmet nyert. A junior Finesz Kamilla (50 kg), illetve az ifjúsági Viglási Alexandra (51 kg) és Kiss Marietta (57 kg) a harmadik helyen zárták a viadalt.