2015.07.18. 15:20

Senánszky duplázott az uszonyosúszó vb-n

Jantaj - Folytatódott Senánszky Petra remeklése a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó világbajnokságon.

Jantaj - Folytatódott Senánszky Petra remeklése a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó világbajnokságon. A magyar versenyző a 100 méter után a női 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is diadalmaskodott. Ugyanitt Varga Krisztina is dobogóra állhatott, miután honfitársa és a kínai Zhang mögött harmadikként ért célba.

Senánszky Petra hatalmas különbséggel, mintegy két és fél másodperces előnnyel végzett a többiek előtt. A 21 éves, debreceni versenyző még50 méteren is rajtkőre áll Jantajban, ahol címvédőként és világcsúcstartóként jó esélye van az újabb győzelemre, így a triplázásra.

A világbajnokság szombati versenynapján a magyarok közül döntőbe jutott még Kosara Géza, aki a férfi 1500 méteres felszíni úszásban ötödik lett.

Két nap után a magyar válogatott két arany- és egy bronzéremmel áll a világbajnokságon. (Turák Péter)