2015.07.08. 14:37

Ötször végeztek a dobogó tetején a debreceni atléták

Debrecen, Miskolc - Nem mindennapi produkciót nyújtottak a cívisvárosi atléták Miskolcon.

Debrecen, Miskolc - Nem mindennapi produkciót nyújtottak a cívisvárosi atléták Miskolcon.Öt arany-, három ezüst- és három bronzéremmel zártak a Debreceni Sportcentrum – Sportiskola atlétái a Junior és U23-as Országos Bajnokságon a Miskolci Atlétikai Centrumban. Az idén elkészült pályát Tábori Lászlóról, az ötvenes évek világcsúcstartó, olimpiai negyedik középtávfutóról nevezték el, aki személyesen is megjelent az avatóünnepségen és a versenyen.

A kétnapos bajnokságon ideális időjárási körülmények között összesen 31 szakosztály versenyzői szereztek aranyérmet. A DSC-SI a második legeredményesebb egyesület lett öt elsőséggel a Bp. Honvéd (11 arany) mögött.

A dbsportcentrum.hu beszámolója szerint 100 méteres síkfutásban Kozák Luca új egyéni csúccsal győzött (11.95), míg a 100 gát mezőnyében az előkelő második helyen ért célba (13.76). Magabiztos futással nyert aranyat a 3000 m-es akadályfutásban a 19 éves Juhász Balázs (9:07.00). Tovább szaporította az érmek számát hármasugrásban a junior Zajácz Petra, aki 11.58-as teljesítményével a dobogó második fokáig repült.

Szintén ezüstöt akasztottak Boda Ákos nyakába a junior 110 gát versenye után (14.33). Az éremkollekciót Sárkány Fanni is gazdagította, a DSC-SI atlétája a 400 m-es síkfutásban elért 58.53-as idejével bronzérmes lett.

A sikeres szereplés a második napon is folytatódott, az Egyesült Államokból nemrég hazatérő Koroknai Máté a nagy szél ellenére remek idővel (50.92) bizonyult a legjobbnak 400 gáton. A 3000 m akadályfutásban szerzett arany után az 5000 m-es síkfutásban is verhetetlennek bizonyult Juhász Balázs (14:49.09), aki rajt-cél győzelmet aratott.

Az utánpótlás korcsoportban két bronzérmet sikerült begyűjteni a második napon, 800 m síkfutásban Pápai Márton (1:52.15), míg távolugrásban Magyar Zoltán Péter (6.94) lett harmadik. A habot a tortára a 4x400-as utánpótlás váltó tette fel, a Pásti Ferenc, Pápai Gergely, Pápai Márton, Koroknai Máté alkotta négyesfogat nagyszerű versenyzéssel aranyérmet szállított.