2015.05.15. 12:19

Jól kezdték az idényt a mountain bike-osok

Debrecen, Tarcal - A tavasz beköszöntével elkezdődtek a mountain bike versenyek hazánkban, a szezonnyitó viadalt a tarcali erőpróba nyitotta, ahol a Hajdúsági KTE is képviseltette magát, nem is akárhogyan, ugyanis Lukács Eszter révén aranyéremnek örülhettek a cívisvárosiak.

Egy romániai versenysorozat első állomása a köröskisjenői Probikers Bike Marahton volt, ahol race kategóriában indultak a debreceniek. A 43 kilométer hosszú, 900 méter szintkülönbségű pályán Lukács Eszter a 3., Somogyi Sándor az 5. helyen ért célba.

Következő hétvégén a kolozsvári Banca Transilvania MTB Marathon versenyén tekertek a hajdúságiak. Egy rövidített, de elég erős terepen Lukács Eszter ezüstérmet szerzett, míg Somogyi Sándor a dobogó harmadik fokára állhatott fel.