2015.05.19. 13:54

A debreceni Erdei a legjobb 30 között a 20. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán

Debrecen - Ha futsz, mindig van mit ünnepelni! - ez a mondat szerepelt több mint 10000 hölgy piros színű trikójának hátán. Ünnepelni valóban volt mit, hisz az idei már a jubileumi 20. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála, s maga a Testébresztő program is most lépett túl az első évtizedén.

A futó Nők napja annyi hölgyet, kislányt, kismamát, nagymamát vonzott, mint eddig még soha (a tavalyi számhoz képest megint 2500-al többen jelentkeztek). Az időjárás igen változékony volt, sokszor erős szél fújt, viszont nem sütött nagy erővel a nap, leginkább a nyárfavirágzás zavarta a 10150 résztvevőt. A verseny rangidőse a 80 éves Sztarenszky Tiborné, Marika néni volt, aki a leghosszabb távot, a 10 km-t vállalta.

A megyei futók közül a legjobb helyezést a 49 éves debreceni Erdei Ilona érte el, az 5 km-en 27. lett (idő: 24.10). A 10 km-en első (idő: 37:18) 44 éves Staicu Simona úgy nyert, hogy egy nappal korábban megnyerte az 50 km-es magyar bajnokságot is.