2014.11.15. 09:00

Gólzáporos meccsen győzött az esélyesebb

Debrecen - Ahogyan arra számítani lehetett, magabiztos, 18-8-as győzelmet aratott a BL-főtáblás, és OB I-es listavezető Szolnoki Dózsa csapata a DVSE felett a Debreceni Sportuszodában pénteken este.

Már az első negyedben megléptek a vendégek, akik Vámos Márton vezérletével 6-1-es előnyre tettek szert. A második nyolc perc sem alakult szerencsésebben a hazaiak szempontjából, 9-2 nél következett a nagyszünet. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, három-három gól esett mindkét oldalon a harmadik etapban. A végső felvonás azonban ismét a Szolnoké volt, mely tíz góllal, 18-8-ra nyert.

DEBRECEN - SZOLNOK 8-18 (1-6, 1-3, 2-3, 3-6)

Debreceni Sportuszoda, 800 néző. Vezette: Birri G., Marjay Zs.

DEBRECEN: Aleksic - Kállay M. 1, Kuncz T., Pataki G. 1, Szabó B. 1, Tóth P., Halek M. 1. Csere: Macsi P. 1, Soltész A., Hoppál G. 3, Kincses A., Süveges M., Kolarik, Kátai K. Edző: Varga Tamás.

SZOLNOK: Decker A. - Madaras N. 1, Hangay Z. 2, Varga Dániel 2, Kis G. 1, Mitrovics 3, Jansik D. 2. Csere: Gocic, Vámos M. 3, Mezei T., Aleksic 1, Tóth M. 1, Varga Dénes 2. Edző: Cseh Sándor.

Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 3/2.

Gól - büntetőből: 2/2, ill. 2/2.