2014.10.10. 14:21

A férfi és a női kosarasok is vereséget szenvedtek

Debrecen - Nagy Ágoston alakulata az Egerrel szemben maradt alul, Kovács Imre „lányai” az MTK-tól kaptak ki.

Az EKF-Eger alakulatához látogatott a DEAC férfi NB I/B-s együttese, mely váratlanul 83-73-ra alulmaradt a hevesiekkel szemben. Az előjelek alapján valamivel esélyesebb volt a találkozó előtt a debreceni csapat. Az első negyedben nem bírt egymással a két együttes, így döntetlen volt az állás 10 perc után. A debrecenieknek elsősorban a büntető területen kívüli próbálkozásaik nem jártak sikerrel és ez így volt a második negyedben is, így a szünetben 5 ponttal a hazaiak vezettek (39–34). A második 20 percben is sorra hagyták ki a ziccereket a vendégek, és hiába próbálkozott többféle támadási és védekezési variációval Nagy Ágoston, a DEAC edzője, a hajdúságiak végül alulmaradtak.

A DEAC NB I/B női gárdája is lejátszotta idei első bajnoki mérkőzését, a cívisvárosiak az MTK Budapest otthonában szenvedtek vereséget, 73-51-re kaptak ki. – Sokkal több volt ebben a mérkőzésben. A harmadik negyedet második felét leszámítva végig egyenrangú ellenfelei voltunk a magasabb játékerőt képviselő ellenfelünknek. Rengeteg ziccert hibáztunk, és húsz támadólepattanót engedélyeztünk az MTK-nak, ami ezúttal a vesztünket okozta. Pozitívum, hogy rengeteg üres helyzetet tudtunk kidolgozni, ha a jövőben ezeket kihasználjuk, a legtöbb csapat ellen győzelmi esélyeink lesznek – nyilatkozta Kovács Imre, a DEAC trénere.

EFK-Eger–DEAC 83-73 (22-22, 17-12, 22-18, 22-21)DEAC: Nagy Botond 5/3, Nagy Benedek 5/3, Pék 7/3, Kovács 21, Takács 23, Kaluha 2, Erdei 4, Kiss-, Hellgason 2, Gál-, Szarka 2, Andrássy 2

MTK Budapest–DEAC 73-51 (20-13, 18-14, 19-7, 16-17)

DEAC: Szabó Réka 5/3, Jávor Petra 4, Gál Annamária 12, Göttlinger Anna 16/6, Földvári Andrea 12 csere: Papp Alexandra, Bíró Brigitta, Chvatal Tünde, Kovács Edina, Szendrei Fruzsina 2, Máriás Fruzsina