2014.07.30. 18:45

Senánszky Petra Európa-bajnoki aranyérmet nyert

Debrecen - A debreceni sellőlány szerezte a magyar delegáció első aranyérmét, Kosina hetedik hellyel zárt 50 méteren.

A Lignanóban megrendezett felnőtt Uszonyosúszó Európa-bajnokság második versenynapjának délelőttjén a Debreceni Búvárklub sportolói is rajthoz álltak.

A 200 méteres női uszonyos gyorsúszásban Senánszky Petra első idővel jutott tovább a délutáni döntőbe, ahol aranyérmet nyert, a szám második helyezettje egy kaposvári búvárúszó, Varga Krisztina lett. Kosina Gergő az 50 méteres férfi uszonyos gyorsúszásban indult, hetedik legjobb idővel került a szám fináléjába, ahol végül hetedikként zárt.

Petrának holnap nem lesz versenye, míg Gergő a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban méretteti meg magát.