2014.06.10. 14:41

Hazai pályán, a Hajóson taroltak a DSC-SI úszói

Debrecen - A rutinosabb versenyzők mellett a legifjabbak is bizonyítottak.

18 arany-, 17 ezüst- és 19 bronzéremmel zártak a Debreceni Sportcentrum – Sportiskola úszói a Hajós Alfréd Nagydíjon, a Debreceni Sportuszodában.

Az 1200 méteres gyorsúszó emlékszámban a férfiak között 12:37,20-as idővel a Rája ’94 Úszóklub Európa-bajnoka, Kis Gergő győzött. Az ezüstérmet Papp Márk szerezte meg (Jövő SC Veolia). A dobogóra egy ifjú debreceni, a DSC-SI kiválósága, Kovács András is felállhatott. A 2001-ben született, mindössze 13 éves úszó 14:03,95 perc alatt teljesítette a pénzdíjas távot. Ugyanitt a nőknél kibérelte a dobogót a Debreceni Sportiskola. 13:11,75-ös idővel aranyérmet szerzett olimpiai bajnokunk, Risztov Éva. Mögötte 13:35,5 perces eredménnyel a 17 éves Sibalin Flóra ért célba, míg a bronzérmet 13:49,08-as idővel Szilágyi Nikolett szerezte meg.

A legmagasabb LEN pont alapján több különdíjat is besöpörtek a DSI versenyzői. Víg Szabina (200 m pillangó, 2:23,52 - 635 p), Nagy Kamilla (200 m mellúszás, 3:04,30 - 439 p), Sárosi Balázs (200 m mellúszás, 3:04,70 - 327 p) és Horváth Amadea (100 m mellúszás, 1:46,84 - 219 p) egyaránt a legmagasabb LEN pontokat érte el saját korosztályának versenyében.

Először versengtek a DSI legifjabb igazolt sportolói, a delfin B és C korosztályú úszócsoport apróságai. Közülük Pozsár Szabolcs egy arany- és egy ezüstérmet is nyert.