2014.02.03. 10:12

Hajdúszoboszlón tempóztak a Jövő Bajnokai

Hajdú-Bihar - Sándor Benedek és Hornyák Annamária volt a legjobb „A Jövő Bajnokai” elnevezésű sportágfejlesztési program Észak-Alföldi Régiós Versenyén. Az úszóviadalt a hajdúszoboszlói Árpád Uszodában rendezte meg a Magyar Úszó Szövetség és a Debreceni Sportcentrum- Sportiskola úszószakosztálya szombaton. Az ifjak nagy örömére tiszteletét tette Hajdúszoboszlón hosszútávúszó olimpiai bajnokunk, Risztov Éva is.

A megmérettetésen minden versenyzőnek 3 számban kellett rajthoz állni. A kötelező számok közül a 200 m fiú vegyesen a Debreceni Sportcentrum – Sportiskola kiválósága, Sándor Benedek nyert (2:42,27), ezüstérmes lett Szabó Rudolf (DÚSE, 2:51,30), míg a bronzérmet Dancs Márton (H. Árpád SE, 2:57,51) vihette haza. A lányok között a Széles Sándor ÚNM sportolója, Hornyák Annamária (2:32,84) győzött. Itt a második helyen Csontos Réka (DSC-SI, 2:45,56), míg harmadikként Munkácsi Menta (Létavértes SC, 2:47,37) csapott célba.

Szintén mindenki számára kötelező volt a 400 m gyors. A fiúknál itt a 200 vegyeshez hasonlóan Sándor Benedek nyert (4:48,36), másodikként Garai Balázs (Nyírsuli, 5:21,42), míg harmadikként Szabó Rudolf (DÚSE, 5:23,86) zárta a számot. A lányok versenyében a Létavértes tehetsége, Munkácsi Menta ért be elsőként (4:57,05). Ezüstérmet nyert Hornyák Annamária (Széles Sándor ÚNM, 4:58,23), míg a bronzérem Csontos Rékáé (DSC-SI, 5:02,94) lett.

A 100 méteres számok közül legalább egyben kellett megmérettetniük a fiataloknak. Érdekesség, hogy a százas fiú számokban –is- remekelt Sándor Benedek. A Sportiskola úszója megnyerte a 100m pille, a 100 hát és a 100 gyors versenyét is. Szintén három 100-as aranyérmet szerzett Hornyák Annamária is (pille, hát, mell).

A 2002-es, 2003-as születésű régiós válogatottak mellett részt vettek a versenyen meghívott 1996-os vagy fiatalabb versenyzők, válogatott kerettagok is.

A Jövő Bajnokai programban nemcsak az Észak-Alföldön, hanem országszerte mind a hét régióban megrendezte a MÚSZ a viadalt, amellyel versenyzési lehetőséget igyekezett biztosítani az összesen mintegy 300 kiválasztott úszó tehetségeknek. A kiemelt helyszín ezúttal Hódmezővásárhely volt.