2014.02.12. 09:20

Dél-Afrikában nyertek a DSC-SI hosszútávúszói

Howick, Debrecen - Nyílt vízi viadalt nyert hétfőn a Debreceni Sportcentrum - Sportiskola két hosszútávúszó kiválósága, Szilágyi Nikolett és Sibalin Flóra.

Előbbi 10, míg utóbbi 3 kilométeren szerzett aranyérmet a Howick nevű városka mellett megrendezett Dél-Afrikai Hosszútávúszó Nemzeti Bajnokságon.

A lányok jó hőmérsékletű vízben, napos, szélcsendes időben versenyezhettek hétfő délelőtt, Dél-Afrikában. Niki a hosszabbik távot választotta, ahol 30 indulóval kellett megküzdenie. Flóra ezúttal 3 kilométeren mérettetett meg, amelyen igen népes mezőny, összesen 69 úszó sorakozott fel a rajthoz.

Az „aranyos” lányok teljesítményét Kovács Rita edző értékelte a Dél-Afrikai Köztársaságból. „Niki nagyon egyenletesen, okosan versenyezve nyerte meg a 10 kilométeres viadalt. Flóra is nagyon jól úszott az igen népes mezőnyben, szinte végig vezetett, bár fél távig nagyon együtt haladt a mezőny.”

A lányok és trénerük a hét közepén térnek haza kéthetes, dél-afrikai edzőtáborukból.