Magyar-román – Sorsdöntő mérkőzés vár Dzsudzsákékra

© Fotó: mlsz.hu
Budapest – Fociláz uralkodik az országban, mindenki győzelemben reménykedik a románok elleni találkozón.

Nincs irigylésre méltó helyzetben a magyar válogatott debütáló szövetségi kapitánya, hiszen Bernd Storck azt a Dárdai Pált váltja a kispadon, akit az egész ország elfogadott és megszeretett. Persze a német szakember népszerűségi indexe egy Románia elleni diadallal jelentősen megugorhatna, a két gárda pénteken 20:45–kor csap össze a Groupama Arénában (tv: M4 Sport). A Ferencváros stadionjában a remek hangulat és a teltház garantált, a szurkolók rövid idő alatt megvásárolták a belépőket. Az „F” jelű Európa–bajnoki selejtezőcsoportban eddig hat–hat meccset vívtak meg a csapatok, a mieink 11 ponttal a harmadik pozíciót foglalják el, míg a románok 14 egységükkel az első helyet birtokolják.

Ön mit tippel a Magyarország-Románia labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőre?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

Hosszú nyeretlenség

Magyarország legutóbb 1981–ben tudta két vállra fektetni az ősi riválist, azóta hat összecsapáson keleti szomszédaink vonulhattak le győztesként a pályáról, míg négyszer egál állt a lefújás pillanatában az eredményjelzőn. A felek tavaly októberi selejtezője döntetlennel zárult a bukaresti Nemzeti Stadionban, Raul Rusescu szerezte meg a vezetést Romániának, majd a 82. percben Dzsudzsák Balázs gyönyörű szabadrúgással állította be az 1–1–es végeredményt. Egy esetleges pénteki pontosztozkodásnak Anghel Iordanescu tanítványai örülnének jobban, a mieinknek győzniük kellene ahhoz, hogy a hatos első két helyezésére reális esélyük legyen a kvalifikáció végén.