2023.05.10. 14:25

Bondár Anna bejutott a második fordulóba a római salakpályás tenisztornán

Bondár Anna továbbjutott

Forrás: NS-archív

A világranglistán 93. Bondár Anna a selejtezőben aratott két győzelemmel került a főtáblára, ahol az őt 30 hellyel megelőző Tatjana Maria várt rá. Korábbi egyetlen találkozójukat a német játékos nyerte meg tavaly a kanadai Granbyban.

A második meccset egyértelműen a Hajdúszoboszló SE sportolója irányította, aki 5:4-nél elvette a 35 éves ellenfél adogatását, majd kiszerválta a szettet. A folytatásban még inkább a 25 éves magyar akarata érvényesült, ekkor Maria már csak egy gémet tudott összehozni, Bondár 6:4, 6:1-re húzta be a szerdai meccsét.

Bondár már a harmadik meccsét nyerte meg az olasz fővárosban úgy, hogy az előző nyolc WTA-találkozóját elvesztette. A 64 között jóval nehezebb rivális vár rá a 13. kiemelt szlovák Karolina Pliskova személyében, aki volt világelső és döntőt vívott már Wimbledonban és a US Openen is.