„Fölösleges nekünk ellenfél, megverjük mi magunkat hétről-hétre”

Négy mérkőzést játszott a megyei másodosztályban szombaton.

Nagyrábé Petőfi SK–Blondy FC Esztár 0–1 (0–0)

70 néző. Vezette: Tóth G. (Szűcs L., Sápi V.)

Nagyrábé: Fejér G. – Papp K., Kiss B., Szőke M., Ötvös S., Szőke A., Mészáros I., Tóth B., Kordás J. (Derbák D.,), Balogh Cs., Kovács A. Vezetőedző: Bende Tibor

Esztár: Gurzó B. – Mándi L., Sóvágó S., Jenei R., Kun I., Pellei E., Mona P. (Cseke D.), Sándor D., Fekete B., Lantos T., Halász B. Vezetőedző: Vajas Vera

Gól: Kun I. Jók: Tóth B., Szőke A. ill. mindenki. Ifi: 5-0

Bende Tibor: Fölösleges nekünk ellenfél, megverjük mi magunkat hétről-hétre. Egy sorfalbábu hatékonyabban fejezné be a támadásainkat, mint mi. Hiába borul fel a pálya, erre sajnos nem kapunk pontot. Még két hétvége és mentális kezelésre fogok szorulni.

Vajas Vera: A 90.percben gólt kapni: agyvérzés, rúgni: döfi.

Nagyhegyesi SC–ESBE 3–6 (1–1)

50 néző. Vezette: Darányi A. (Gulyás S., Szilágyi Z.)

Nagyhegyes: Marton A. – Tóth I., Bajusz R., Forgács G., Oláh S., Rácz T., Bodnár I., Bodnár M., Bácsi Á., Kocsis D. (Borisz Sz.), Kis A. (Szabó Z.). Vezetőedző: Magyar Lajos

ESBE: Molnár B. – Szőlősi J. (Fodor S.), Kuntz D., Almási A. (Kovács T.), Kovács B. (Bartha G.), Rezes L., Bodogán Z., Fodor N., Balás G., Horváth Sz., Sándor R. Vezetőedző: Bak Attila

Gól: Bácsi Á.(2), Tóth I. ill. Balás G.(4), Kovács B.(2). Jók: Bácsi Á. ill. mindenki. Ifi: 3-1

Magyar Lajos: A második félidő első tíz percében a gyors ebesi támadók elintézték az öltözőben maradt védelmünket, ezért a győzelmük teljesen megérdemelt.

Kiss Norbert később nyilatkozik.

Konyári SE–Báránd KSE 3–1 (1–0)

50 néző. Vezette: Vasziliu T. (Zámbó T., Nagy A.)

Konyár: Nógrádi I. – Taricska G., Csuka Zs., Farkas T., Lakatos R., Urbán P., Czibere B., Lakatos G., Makula I., Tamási G., Kovács T. Vezetőedző: Czibere Tibor

Báránd: Kovács B. – Bodó L., Pál I., Csóka G., Orbán L. (Tarpai Gy.), Török Zs., Lakatos Sz., Nagy Z., Kiss T., Nagy Z., Ispán J. Vezetőedző: Bodó Lajos

Gól: Lakatos G.(2), Tamási G. ill. Nagy Z. Jók: mindenki ill. mindenki.

Czibere Tibor: Megvan a három pont. Finom volt a babgulyás és hideg a jéger.

Bodó Lajos: Nagyon hősiesen küzdöttünk, de az utolsó tíz percben elfáradtunk. Gratulálunk a Konyár csapatának!

Nádudvari SE–Földes KSE 2–1 (0–1)

100 néző. Vezette: Mező S. (Szabó P., Keczeli D.)

Nádudvar: Kovács I., Tar G., Mónus R., Puskás R. (Cseke Zs.), Székely Z. (Kovács I.), Balás V., Nagy S. (Kökény R.), Bodnár N., Czirbusz B., Czidor R. (Fekete S.), Kiss L. Vezetőedző: Gere Csaba

Földes: Horváth Zs. – Kiss Z. (Juhász L.), Borsos Z., Szalai J., Farkas T., Kropok D. (Móda G.), Gurbai T., Orsó D., Dede I. (Harmati L.), Szilágyi L., Papp B. Vezetőedző: Mező Bence

Gól: Balás V., Mónus R. ill. Kiss L.(ög). Jók: mindenki ill. Horváth Zs. Ifi:4-2

Gere Csaba: Ha az NB I. Gól című értékelő műsorában elemeznék a mai mérkőzésünket, jócskán téma lenne a labdabirtoklás és a helyzetek száma. A vendégek egyetlen gólját is mi értük el egy hazaadásból, míg mi többszörösét rúghattuk volna az elért találatainknak, de vagy a kapusuk parádézott vagy mi döntöttünk rosszul. A győztes találatunk a meccs utolsó percében esett, de utána a Földes az egyetlen helyzetéből majdnem pontot mentett a 90. percen túl.

Mező Bence: Kissé hiányos kerettel érkeztünk Nádudvarra, de ennek ellenére megfelelő hozzáállással bizonyította a földesi csapat, hogy van benne tartás.