2019.09.01. 08:30

Férfi és női együttesünk is negyeddöntős a debreceni Eb-n

A magyar női válogatott pénteki bravúros csoportgyőzelme után az Eb második napján a férfiaké volt a főszerep.

Fotó: Molnár Péter

Csirke Ferenc szövetségi kapitány egy helyen változtatott a World Tour Mastersen szabadkártyával induló keretén: Mokánszky Máté helyét Ivosev Tamás vette át. Oroszország volt az első ellenfél, és ahogy azt várni lehetett, már a kezdetektől rendkívül fizikális harc folyt a pályán. Szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek, három pontnál egyik csapat sem tudott többel meglépni. A rengeteg szabálytalanság miatt korán büntetőpárbajjá alakult az összecsapás, sőt három perccel a vége előtt már minden fault után két dobás és labdabirtoklás járt. Sajnos az oroszok tudtak higgadtabbak maradni, lényegesen jobb százalékkal értékesítették büntetőiket, így végül 21-15-ös sikert arattak – írja a Debka.hu.

Mivel a csoport második találkozóján a franciák kiütötték Oroszországot (22-10), így a nap zárómeccsén egy egypontos siker is továbbjutást érhetett. A mérkőzés derekáig egyik fél sem tudott jelentősen elszakadni, az ötödik percben Mohácsi távolijával először volt közte három (13-10). Erre a franciák egy 6-0-s rohanással válaszoltak, de nem estünk össze, és Ivosev vezérletével nyolc egymást követő magyar pont érkezett. Innentől már nem volt visszaút, Demeter és Halász egy kettessel lezárta a mérkőzést (22-15).

A D csoportban az Európa-bajnokság egyik legnagyobb meglepetésével indultak a párharcok, hiszen Ausztria hosszabbításban legyőzte a végső győzelemre is esélyes Lettországot. A következő meccsükön már nem sikerült győzniük, hiszen ha nehezen is, de a litvánok 22-18-ra hozták a kötelezőt. A harmadik mérkőzésén a lettek így az életben maradásért küzdhettek, ám érezhetően bennük maradt az első meccsen kapott pofon, amit a litvánok tökéletes játékkal ki is használtak. Így a 2017-es Eb-győztes már a csoportmeccsek után búcsúzott a további küzdelmektől.

A hölgyeknél a B-csoportban Fehéroroszország két egypontos sikerének köszönhetően megszerezte a csoportelsőséget. A második helynek Lettország örülhetett, így némi meglepetésre a jó erőkből álló románok búcsúztak. A D jelű trióban körbeverés alakult ki, melyből a dánok jöttek ki a legrosszabbul, az első helyet Ukrajna, a másodikat pedig Hollandia szerezte meg.

Vasárnap a magyar férfi válogatott Litvániával játszik 14 óra 30 perctől a negyeddöntőben, míg Medgyessy Dóráék 15 óra 35 perctől Spanyolországgal találkoznak.

A 3×3 Európa-bajnokság szombati eredményei