haon-sportoldal

2012.08.02. 10:34

Holoda Péter országos csúccsal serdülő bajnok

Holoda Péter (1996) a Hajúszoboszlói Árpád S.E. úszója új évjáratos csúccsal nyerte meg az országos serdülő úszóbajnokság 100 méteres gyorsúszó számát!

Holoda Péter (1996) a Hajúszoboszlói Árpád S.E. úszója új évjáratos csúccsal nyerte meg az országos serdülő úszóbajnokság 100 méteres gyorsúszó számát!2012 július 26-29 között Hódmezővásárhely adott otthont az országos serdülő úszóbajnokságnak. Holoda Péter a bronz éremmel kezdte a szezont az országos diák olimpián, majd négyszeres aranyérmes lett az országos vidék-bajnokságon. Július végén pedig korosztálya (1996-97- ben születettek) országos bajnokságát, új országos csúccsal nyerte meg!

Az aranyérem mellé még egy ezüstérmet és egy negyedik helyezést is magáénak tudhat a számára nagyon sikeres bajnokságon amelyen 48 egyesület közel 300 úszója állt rajtkőre.

Péter a Hőgyes Endre Gimnázium kitűnő tanulója és a

szoboszlói úszócsapat –több, mint 190 cm. magas- igéretes versenyzője rendelkezik minden olyan adottságokkal, ami a „nagyokat” jellemzi!

Ludmány László tanítványa 4 versenyszámban indult és négy egyéni csúcsot ért el (előfutam, középdöntő, döntő során).

Eredményei:

100 m. gyorsúszásban: 0,51.32 országos bajnok új évjáratos csúccsal!

50 m. gyorsúszás: 0,24.22 második

50 m. pillangóúszás: 0,25.71 (az előfutamban a legjobb időt úszta, de visszalépett a középfutamból, mivel rögtön azt a 100 m. döntője követte). Megérte!

100 m. pillangóúszás: 0,57.18 a negyedik helyen végzett.

A bajnokságon Simon Imre, két évvel fiatalabb úszónk is teljesítette a nevezési szintet így ő is képviselhette az egyesületünket. Imre a versenyszámaiban új egyéni csúcsokat úszva állt helyt az erős mezőnyben.

Július 20-22 között Miskolcon rendezték meg az országos gyermek bajnokságot.

Az egyesületünket 3 úszó (Simon Imre, Varga Miklós és Dobos Dorottya) képviselte a több, mint 400 főt felvonultató bajnokságon. A 13-14 éves fiúk és a 11-12 éves leányok versenyén Dobos Dorottya a 200 m hátúszásban került döntőbe, ahol a 8. helyen végzett. Ideje: 2,38.05