haon-sportoldal

2008.03.10. 15:30

Váratlan nánási pontvesztés

<p>Debrecen - Mindössze egy pontot szereztek a 14. fordulóban megyénk NB I/B-s női kézilabda csapatai.</p>

A DVSC-Aquaticum II. veresége borítékolható volt a jó erőkből álló Gyula ellen, ám a Hajdúnánás-Termál SC pontvesztése kellemtelen meglepetés.

Mindét hajdú-bihari együttes szombat délután lépett pályára, s a korábban kezdő kis-Loki nagy csatára kényszerítette a feljutásra is esélyes Gyulát.

A Kovács Adriennt és Kazai Anitát is nélkülöző debreceniek sokáig vezettek, ám a második játékrész derekán kisebb hullámvölgybe került az öt nap leforgása alatt negyedik meccsét játszó együttes, s végül a vendégek szerezték meg a két pontot.

A pénteki Vasas elleni NB I-es ifjúsági mérkőzés siralmas produkciója, a Fáy utcai súlyos vereség után azonban mindenképpen bíztató volt a fiatalok játéka.
A Hajdúnánás-Termál SC viszont nem tudta hozni a kötelezőt, s a Szentendre elleni pontvesztésre nem mentség a két rutinos játékos, Hadadi Beáta és Nyilas Tünde hiány sem.

A sokat hibázó nánásiak nem tudták lerázni szívósan küzdő ellenfelüket, amikor pedig a második félidőben megléptek négy góllal, érthetetlen hibákat követtek el. Így a vendégek néhány másodperccel a meccs befejezése előtt egyenlíteni tudtak.

DVSC-Aquaticum II.–Csömör 23-26 (14-11)
Debrecen, 100 néző, vezette: Szécsi, Szőke
Debrecen: KISS É. – Tóth E. 1, CSÁNYI 7, HORNYÁK 7 (2), Dakos 3, Karalyos 2, Szilágyi 1. Csere: Tomcsik (kapus), Siska 1., Egeresi, Salya 1 (1), Vancsa. Edző: Boros Ferenc
Az eredmény alakulása: 11. p.: 3–4. 22. p.: 9–8. 35. p.: 16–14. 39. p.: 17–18. 52. p.: 20-23.
Kiállítások: 8, illetve 8 perc
Hétméteresek: 5/3, illetve 7/6
Boros Ferenc: – Öt nap alatt a negyedik meccsüket játszották a fiatalok. Most kellett volna a legfáradtabban, a legtöbb hibával játszaniuk, ám ők most nyújtották a legjobb teljesítményt.

Hajdúnánás-Termál SC–Szentendre NKSE 26–26 (12–11)
Hajdúnánás, 200 néző, vezette: Nagy L., Végert
Hajdúnánás: Villányi – Tóth Á. 2, Karnik M. 3, Csirinyi 3, Seres Emese 4, Seres Emília 1 (1), Szemes 1. Csere: Salánki (kapus), Beke 9 (3), Borbély, Ilyés. Edző: Molnár András
Az eredmény alakulása: 12. p.: 5–3. 21. p.: 9-8. 25. p.: 12–9. 36. p.: 14–15. 45. p.: 19–19. 50. p.: 24-20.
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Hétméteresek: 5/4, illetve 3/3
Molnár András: – A Poszeidon-katasztrófa ehhez képest vidám kerti mulatság volt.
További eredmények: Bőcs–Tököl-Spartacus 27–22, Csorvás–Gyula 27–34, Füzesabony–Orosháza-Gyopárosfürdő 30–24, Szeged-Dorozsma–Dabas-Inárcs 23–22