Bejött a papírforma, nem bírt a Loki a Győrrel

© Fotó: Derencsényi István, archív
Debrecen – Az orosz légiós, Marija Garbuz nélkül lépett pályára a DVSC-TVP a Győri Audi ETO KC otthonában bajnoki mérkőzésen szerdán este. A Loki átlövőjének a bölcsességfogát műtötték, ezért nem tarthatott a csapattal a Rába-parti összecsapásra.

Az első játékrészben a DVSC védekezésben elég jól tartotta magát, ugyanis mindössze 14 gólig jutott a szünetig a világ egyik legjobb csapatának tartott ETO, viszont a lőtt gólok száma nagyon kevés volt a vendégek részéről. Az első 30 perc után 14–6-ra vezettek a zöld-fehérek. A második játékrészre felpörögtek a hazaiak támadásban, s kijött a két gárda közti különbség, s végül 34–17-re nyert a Győr. A vendéglátóknál Knedlikova és Tomori 6-6 találatig jutott, míg a debrecenieknél Deszpotovics volt a legeredményesebb 5 góllal. – Körülbelül erre számítottunk, a játékot és az eredményt illetően is – fogalmazott tömören a meccs után Varga József, a Debrecen vezetőedzője.

A Loki legközelebb november 6-án, pénteken 218 órától a Budaörs ellen játszik bajnokit a Főnix Csarnokban.

GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-TVP 34–17 (14–6)

Győr, 2800 néző. V: Balogh B., Tóth V.

GYŐR: GRIMSBÖ – KNEDLÍKOVÁ 6, Sulland 4 (3), Groot 2 (1), H. Löke 3, TOMORI 6, Korsós 2. Csere: E. Amorim, Broch 4, Kovacsics 3, Bódi 2, Planéta, Görbicz 1 (1), Orbán Adrienn, Hársfalvi 1. Edző: Ambros Martín

DEBRECEN: Víg – Varsányi 1, Karnik 1, Kudor 4, Sirián 1, Deszpotovics 5 (3), Kelemen.Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Siska 3, Szilágyi, Klikovac, Slakta 1, Marincsák, Halmai 1, Tóvizi. Edző: Varga József

Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–0. 16. p.: 9–3. 25. p.: 10–5. 34. p.: 18–8. 41. p.: 23–8. 46. p.: 27–10. 55. p.: 31–14

Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3

Ambros Martín: – Mindent összevetve jól játszott a csapat. Úgy érzem, hogy az elmúlt napok történései megerősítették a játékosok akaraterejét.

Varga József: – Megilletődötten játszottunk, az ellenfél más színvonalon teljesített. De egy BL-győzelemre törő csapat ellen is jobban ki kell használni az adódó lehetőségeket.