A szétlövés után győzött a DHK a MAC otthonában

Budapest, Debrecen – A MAC Budapest együttesénél vizitált a Debreceni Hoki Klub szombaton este a jégkorong MOL Liga alapszakaszának összecsapásán.

Az első harmad nem a vendégek sikerét ígérte, ugyanis a 19. percben Stipsicz révén a MAC került előnybe.

A harmadik harmad közepéig kellett várni a hajdúságiak egyenlítésére, ekkor Vincze talált be a házigazdák kapujába. Még ugyanebben az etapban a vezetést is megszerezte a DHK Vaszjunyin révén, de sokáig nem örülhettek a Muhin-tanítványok, ugyanis egy minutummal később McDonald gólt ütött a debrecenieknek.

A rendes játékidőben maradt a 2-2, következhetett a túlóra, melyet Trosin révén a vendégek nyertek meg. A DHK ezzel bejutott a negyeddöntőbe, ahol az Újpesttel kell megmérkőznie. Az első derbire szerdán kerül sor az UTE otthonában, a visszavágót vasárnap rendezik a cívisvárosban.