szon-sportoldal

2009.01.07. 20:11

Egerszegen az NYKK

<p>Zalaegerszeg - Idei második bajnoki mérkőzésére Zalaegerszegre utazott a Marso-Vagép NYKK, a 18.30-kor kezdődött NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzésről szokásunkhoz híven online közvetítésben számoltunk be.</p>

Jegyzőkönyv

Zalaegerszeg–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 89–74 (30–17, 26–20, 18–18, 15–19)
Zalaegerszeg, 1000 néző, v.: Forrai, Farkas G., Szabó G.

ZTE: Hinnant 10, Watson 23/3, Jones 12/3, Kámán 14/6, S. Helbich 5. Csere: Gáspár 12/6, Trepák 7/3, Simon L. 2, Tóth Á. 4, Baki, Bödör, Stárics. Edző: Völgyi Péter.

NYKK: Savic 9, Booker 25/9, Wehner, Sitku 6, Z. Helbich 17. Csere: Vujacsics 6, Farkas A. 11/3, Siska. Edző: Kmézics Zoran.

Kipontozódott: Hinnant (40. perc).

Az eredmény alakulása, 5. perc: 16–6, 9.: 24–12, 15.: 39–22, 17.: 48–29, 25.: 60–51, 26.: 66–51, 35.: 78–62.

40. perc: Booker állította be a végeredményt, 89–74 a vége.

40. perc: Booker is kihagyott két büntetőt, de a lepattanóból Farkas betalált, miként odaát Simon is. Hinnant kipontozódott, helyette Stárics a pályán. Z. Helbich büntetői: az első homály (!), a második bentvan, 89–72, 24 másodperc.

39. perc: Savic labdavesztése után Watson zsákolt, majd Z. Helbich értékesített egy támadólepattanót, 84–68. Trepák hármasával 87–68.

37. perc: Megint csak pillanatnyi fellángolás volt, 82–64 az állás. Farkas szerzett kosarat, odaát Tóth Ádám és Trepák volt eredményes, utóbbi a bónuszbüntetőt kihagyta. Baki a pályán Hinnant helyett, Vujacsics két büntetőt kihagyott, maradt a 82–64. Rengeteg a kihagyott büntető a vendégeknél.

35. perc: Újabb nyíregyházi kosár, Booker révén, 78–60-nál ismét vendégtámadás: Vujacsics eredményes, 78–62.

34. perc: Kámán kettesével 78–58, előtte Booker hintett egy hármast. Farkas váltotta Z. Helbichet.

32. perc: Gáspár kosara után 76–55, időkérés a vendégeknél. A pályán lévők között annyi a változás, hogy Wehner váltotta Vujacsicsot.

30. perc: Fél perccel a vége előtt Watson dobott hármast, majd a labdaeladás után Gáspár is, 74–55, ez a negyed vége.

Közben két végeredmény: Kecskemét–Sopron 83–84, Debrecen–Dombóvár 84–89. Részeredmények: Kaposvár–Paks 67–59 (!, 28. perc), Albacomp–Falco 49–45 (19. perc).

28. perc: Z. Helbich két büntetőjéből egy jó, Vujacsics szépített, közben zalai részről Tóth Á. volt eredményes, 68–54 az állás. Helbichet Sitku váltotta, a hazaiaknál Trepák érkezett. Savic két büntetője: az első jó, a második rossz, 68–55. Siska váltja Savicot.

26. perc: Booker bedobta a büntetőt, majd Watson és Hinnant kosarával lett 64–51, majd Watson zsákolta vissza Hinnant kimaradt tripláját, 66–51.

25. perc: Booker dobott duplát, közben még Kámán szabálytalankodott is vele szemben, ez a hazai csapatkapitány harmadik hibája. A büntető előtt 60–50-nél zalai időkérés.

24. perc: Savic és Z. Helbich kosarai után 60–48 az állás, a hazaiaknál Tóth Ádám jött S. Helbich helyére. Sitku hármasa kimaradt.

23. perc: Kicsit javult a helyzet, 60–43 az állás. S. Helbich kettőből egyik büntetője esett be, a másik oldalon bátyja büntetőzhet: az első rossz, a második jó, 60–44.

21. perc: A második félidő első kosarát Kámán szerezte triplából, 59–37-nél Savic szépített, 59–39.

Részeredmények a többi mérkőzésről: Kecskemét–Sopron 68–69 (32. perc), Debrecen–Dombóvár 75–78 (34. perc), Kaposvár–Paks 49–46 (nagyszünet), Albacomp–Falco KC 26–22 (7. perc).

A nagyszünetben

Zalaegerszeg–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 56–37 (30–17, 26–20)

ZTE: Hinnant 8, Watson 14, Jones 12/3, Kámán 9/3, S. Helbich 4. Csere: Gáspár 7/3, Trepák 2, Simon L.
NYKK: Savic 2, Booker 12/6, Wehner, Sitku 6, Z. Helbich 8. Csere: Vujacsics 2, Farkas A. 7/3, Siska.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 16–6, 9.: 24–12, 15.: 39–22, 17.: 48–29.

20. perc: Sitku szépített két büntetővel, 54–37-él, egy másodperccel a vége előtt Hinnant büntetőzhet: mindkettő jó, 56–37 a nagyszünetben.

20. perc: Húsz pont körül állandósult a különbség 54–34, vendég részről Farkas dobott hármast és Sitku egy kettest, majd Vujacsics egy jó büntetőjével 54–35-re módosult az állás. Siska Savicot váltotta, Wehner pedig Bookert.

17. perc: Már több van 20 pont van közte, 48–26 az állás. Az exnyíregyházi Gáspár zsinórban dobott 7/3 pontot, Farkas két duplával válaszolt. Booker hármasával 48–29.

16. perc: Watson kosara után már 39–22 az állás, amikor időt kértek a vendégek.

15. perc: 37–22-re módosult az állás, a ZTE-nél S. Helbichet Trepák váltotta. A visszatérő Z. Helbich büntetőzhet: az első rossz, a második is, marad a 15 pontos zalai előny.

12. perc: Booker egy hármast és egy duplát helyezett el a zalai gyűrűben, ezzel 34–22-re módosult az állás. Zoran Helbich helyén Farkas a pályán, a hazaiaknál Gáspár váltotta Kámánt.

10. perc: 30–17 az első negyed vége, Hinnant dobta a játékrész utolsó kosarát. A nyíregyházi pontszerzők: Z. Helbich 8, Booker 4, Savic, Sitku 2-2, Vujacsics 1.

10. perc: A másik Helbich is beköszönt, találatával 28–15, előtte Sitku dobott be két büntetőt. Savic két büntetőjével 28–17.

9. perc: 24–12-nél Vujacsics büntetőzik, a másodikból megszerezte első nyíregyházi pontját, előtte az immár nyolc egységnél tartó Zoran Helbich köszönt be. 24–13 az állás.

8. perc: Tartja tíz pontos előnyét a ZTE, 20–10, a vendégek részéről utóbb Booker talált be.

6. perc: 18–6-ra vezet a ZTE, Wehnert váltotta az új szerzemény Vujacsics. Z. Helbich két pontja után a büntető kimaradt, 18–8 az állás.

5. perc: Kámán triplájával 16–6, Kmézics Zoran időt kért. Nyíregyházi oldalon Helbich négy pontja mellett Booker szerzett egy duplát.

4. perc: 7–4 a Zalaegerszegnek, ismét Helbich szépített a nyíregyháziak részéről, a zalaiak kosarát Watson szerezte.

2. perc: 5–2-re vezet a Zalaegerszeg, a vendégek kosarát Zoran Helbich szerezte.

18:30: A nyíregyháziak kezdőcsapata egyezik a legutóbbival:

Az NYKK kezdőcsapata

Savic, Booker, Wehner, Sitku, Z. Helbich.

18:28: Részeredmény a két 18 órakor kezdődött bajnokiról: Debrecen–Dombóvár 26–36 (16. perc), Kecskemét–Sopron 33–27 (15. perc).

18:25: A tabella jelenlegi hatodik és tizenkettedik helyezettjének mérkőzését a Forrai Sámuel, Farkas Gábor, Szabó Gábor játékvezetői hármas dirigálja majd.

18:20: Öt mérkőzést játszanak a 12. fordulóból szerdán. 18 órakor kezdődött a Debrecen–Dombóvár és a Kecskemét–Sopron összecsapás, a zalaegerszegivel egyidőben indul a Kaposvár–Paks parti, míg az Albacomp–Falco KC rangadót 19 órától rendezik.

18:10: Ezen a mérkőzésen mutatkozik be a nyíregyháziak új szerzeménye, Darko Vujacsics. A montenegrói magasbedobót Andre Burton helyére igazolták, legutóbb a szerb Radnicski Novi Sad-ban szerepelt. A mérkőzés legnagyobb érdekessége egy testvérharc lesz, a horvát Helbich-fivérek ugyanis egymással néznek farkasszemet. A két center közül a 32 esztendős, tavaly még NYKK-játékos Srdjan a Zalaegerszeg, a 34 esztendős Zoran a Nyíregyháza kosarasa.

18:00: A nagy távolság ellenére csak a mérkőzés napján kelt útra a nyíregyházi csapat. Az utóbbi időben megszokott utazási módszert választotta a vezetés, vagyis a gyorsabb haladás érdekében reggel kisbuszokba szálltak a játékosok, és cirka öt óra múlva már Egerszegen ebédeltek, és a meccsig hátralévő időben pihentek egyet.

17:50: Véget ért az U20-as csapatok mérkőzése, amelyen a nyíregyháziak 39 pontos vereséget szenvedtek.