szon-sportoldal

2008.03.17. 09:58

A Kölcsey nyerte a megyei derrbit

<p>A kézilabda NB II. aktuális játéknapján megyei rangadót rendeztek a nőknél, amely Kölcsey-sikerrel zárult. Nyert a szalkai hölgykoszorú, míg a férfiaknál idegenben diadalmaskodott a Gyarmat.</p>

Férfiak
Mátészalkai MTK–Hajdúböszörmény 27–27 (11–14)
Mátészalka, 200 néző, v.: Dohány, Varga. Mátészalka: Leskó L. – Varga T., Kirvai J. 1, Kun L. 11/6, Pásztor A. 6, Szerdi I. 3, Balla J. Csere: Varga Z., Szender Sz., Kun Á. 1, Varga R. 1, Szántó Sz. 2, Kozma P. 2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, ill. 16 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 1/1. A második félidő közepén kiegyenlített, majd kétgólos előnyt is szerzett a hazai gárda, de az utolsó két támadásából már csak kapufára tellett. A szalkaiak így is értékes pontot tartottak otthon a második helyen álló hajdúságiakkal szemben.

Sárospatak–Tiszavasvári 27–22 (12–9)
Sárospatak,100 néző, v.: Aczél,Pavlovics. Tiszavasvári: Boczák (kapus), Fedor 6/3,Róka 8/1, Herbák 2, Rontó 1, Magyar 1, István. Csere: Arató (kapus), Simon 2, Lukács 2, Ényi, Csócsics, Markovics. Edző: Rontó Zsolt. Kiállítások: 16, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1 ill. 6/4. A bajnokesélyes otthonában kevésnek bizonyult a fiatalos lendület és
a lelkesedés.Ifi: 24–29.

Füzesabony–Fehérgyarmati VSE 27–30 (10–16)
Füzesabony, 100 néző, v.: Alapi, Kovács T. Fehérgyarmat: Miskolczi – Imre 3, Tóth N. 4, Csapos 1, Munkácsi 4, Koncz 13/3, Bihari 1. Csere: Nagy T. (kapus), Kiss N. 4/1, Kozma. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4. A gyarmatiak a második félidőben már kilenc góllal vezettek, végül biztosan nyertek. Ifi: 20–24.

Nők
Kölcsey DSE–Kállósemjén 25–23 (13–11)
Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Berényi, Varga. Kölcsey: Szabó V. – Bakti, Papp 4, Márkus 3, Máté 6, Tilki 1, Hruska 6. Csere: Aranyosi (kapus), Gaál 5/4, Kelemen, Ducsai, Molnár B., Móré, Gyimesi. Edző: Hadobás István. Kállósemjén: Herdon E. – Molnár J.2, Herdon É. 4, Szabó V. 4, Frank 2/2, Tar 5, Kosztonyák 1. Csere: Oláhné (kapus), Huszti, Boda B. 1, Nagy M., Kiss A. 4/2. Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/4. Biztos hazai siker a megyei rangadón. A Kölcsey végig vezetett, már öt góllal is, és megérdemelten tartotta otthon tartotta otthon a bajnoki pontokat a keményen küzdő vendégek ellen. Ifi: 62–9.

Mátészalkai MTK–Ózd 26–25 (12–12)
Mátészalka, 200 néző, v.: Fülöp, Nyéki. Mátészalka: Kun K. – Poór 7, Kosztyú V. 1, Kovács M. 7/3, Katona A. 2, Jakab I. 4/1, Kiss J. 4. Csere: Soltész (kapus), Németh N., Vassné 1, Erdei A. Edző: Kosztyúné Huszák Erika. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3. Fordulatos, izgalmas mérkőzésen kerekedett felül a lelkes szakai csapat. Ifi: 26–26.